< sekcia Futbal

Bournemouth do 3. kola Ligového pohára

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Do 3. kola sa prebojoval aj Newcastle United, ktorý zvíťazil doma nad Blackburnom 1:0. Slovenský brankár v službách Newcastlu Martin Dúbravka chýbal svojmu tímu pre zranenie.

Londýn 16. septembra (TASR) – Futbalisti Bournemouthu postúpili do 3. kola anglického Ligového pohára. Tím z druhej najvyššej súťaže zdolal v utorkovom súboji 2. kola účastníka Premier League Crystal Palace 11:10 v jedenástkovom rozstrele po tom, čo sa zápas v riadnom hracom čase skončil bez gólov.

O postupujúcom rozhodla až dvanásta séria, v ktorej stredopoliar Bournemouthu David Brooks nezaváhal, kým Lukovi Milivojevičovi zneškodnil strelu brankár Asmir Begovič. V predchádzajúcich desiatich sériách boli úspešní všetci 20 hráči v poli, v 11. sérii sa tak museli postaviť k bielemu bodu obaja brankári, Begovič aj Wayne Hennessey svoje pokusy nepremenili. Bournemouth v ďalšom kole narazí vicemajstra Manchester City.

Do 3. kola sa prebojoval aj Newcastle United, ktorý zvíťazil doma nad Blackburnom 1:0. Slovenský brankár v službách Newcastlu Martin Dúbravka chýbal svojmu tímu pre zranenie. V 2. kole z účastníkov Premier League uspeli aj Aston Villa, ktorá si poradila s Burtonom 3:1, či West Ham, ktorý zdolal Charlton vďaka dvom gólom Sebastiena Hallera 3:0.