Dúbravka trikrát inkasoval, Neapol remizoval vo Swansea

Futbalista Swansea City Dwight Tiendalli (vľavo) a hráč Neapolu Slovák Marek Hamšík v prvom zápase 16-finále Európskej ligy Swansea City - SSC Neapol. Foto: TASR/AP

V základnej zostave Neapola sa prestavil Marek Hamšík, ktorý odohral celý zápas a dostal žltú kartu.

Bratislava 20. februára (TASR) - Futbalisti dánskeho Esbjergu prehrali vo štvrtkovom prvom 16-finálovom zápase Európskej ligy UEFA 2013/2014 s ACF Fiorentina 1:3. V drese zdolaného tímu absolvoval svoj debut medzi žrďami slovenský brankár Martin Dúbravka, ktorý však už v prvom polčase trikrát lovil loptu zo siete.

Slovan Liberec dlho držal nádejný bezgólový výsledok v domácom súboji s holandským Alkmaarom, v 89. minúte však Severočesi inkasovali a v odvete budú mať ťažkú úlohu. Majstrovská Plzeň remizovala doma s favorizovaným Šachtarom Doneck 1:1, v drese Viktorie sa predstavili štyria Slováci.

PAOK Solún doma podľahol Benfice Lisabon 0:1. Slovenský krídelník Miroslav Stoch zasiahol do diania v 76. minúte a v 85. minúte dostal žltú kartu, aspoň o vyrovnanie sa však nepostaral.

Zápas Dynamo Kyjev - Valencia sa pre nepokoje v ukrajinskej metropole uskutočnil v cyperskej Nikózii. Španielsky tím zvíťazil 2:0 a jednou nohou sa prebojoval medzi 16 najlepších tímov európskeho pohára číslo dva.

Ajax Amsterdam doma podľahol rakúskemu Salzburgu hladko 0:3, v drese hostí nastúpil v 88. minúte Dušan Švento. SSC Neapol so slovenským stredopoliarom Marekom Hamšíkom v základnej zostave remizoval na pôde Swansea City 0:0.

Odvety 16-finále sú na programe 27. februára. Finále sa uskutoční 14. mája v Turíne na štadióne Juventusu. Úradujúcim víťazom súťaže je Chelsea Londýn, ktorá však účinkuje v osemfinále Ligy majstrov.

sumáre - 1. zápasy 16-finále EL:
Anži Machačkala - KRC Genk 0:0
ČK:
89. Maksimov (Anži)

Dnepr Dnepropetrovsk - Tottenham Hotspur 1:0 (0:0)
Gól:
81. Konopľanka (z 11 m)

Dynamo Kyjev - FC Valencia 0:2 (0:0)
79. Vargas, 90.+1 Feghouli

Esbjerg fB - ACF Fiorentina 1:3 (1:3)
10. Pusic - 9. Matri, 15. Iličič, 37. Aquilani (z 11 m)

Černomorec Odessa - Olympique Lyon 0:0

FC Porto - Eintracht Frankfurt 2:2 (1:0)
44. Quaresma, 68. Varela - 72. Joselu, 77. Alex (vl.)

Ajax Amsterdam - Red Bull Salzburg 0:3 (0:3)
14. a 35. Soriano (prvý z 11 m), 21. Mane
/D. Švento (Salzburg) od 88. minúty/

Betis Sevilla - Rubin Kazaň 1:1 (1:0)
Góly
: 3. Didac - 74. Jeremenko (z 11 m), ČK: 28. Prudnikov (Kazaň)

/M. Hamšík (Neapol) celý zápas + ŽK/

Viktoria Plzeň - Šachtar Doneck 1:1 (1:1)
62. Tecl - 65. Adriano
/M. Kozáčik, M. Čišovský, M. Ďuriš celý zápas, M. Bakoš od 87. minúty, P. Hrošovský na lavičke (všetci Plzeň)/