Nedela 28. apríl 2024Meniny má Jarmila

Poliaci podľahli v príprave na futbalové EURO Holandsku

Robert Lewandowski (vpravo) z Poľska a Virgil van Dijk z Holandska počas prípravného zápasu pred EURO 2016 v Gdaňsku 1. júna 2016. Foto: TASR/AP

Zaváhal aj ďalší účastník ME Belgicko, ktorý hral v Bruseli s Fínskom nerozhodne 1:1.

Gdaňsk 2. júna (TASR) - Poľskí futbaloví reprezentanti prehrali v stredajšom prípravnom zápase pred EURO 2016 na domácej pôde v Gdaňsku s Holandskom 1:2. Na gól Vincenta Janssena síce dokázal odpovedať v 60. minúte za domácich Artur Jedrzejczyk, ale záverečné slovo mali "oranjes", ktorí narozdiel od Poliakov budú na európskom šampionáte chýbať. O ich výhre rozhodol v 76. minúte Georginio Wijnaldum.

Zaváhal aj ďalší účastník ME Belgicko, ktorý hral v Bruseli s Fínskom nerozhodne 1:1. Hostí dostal do vedenia v druhom polčase Kasper Hämäläinen, remízu ratoval v 89. minúte Romelu Lukaku.