Quantcast
< sekcia Futbal

Gomis je po kolapse v poriadku, chcel sa dokonca vrátiť na trávnik

Bývalý hráč Olympique Lyon Bafe Gomis oslavuje gól do bránky Realu Betis vo futbalovom zápase I-skupiny Európskej ligy Olympique Lyon - Real Betis v Lyone 28. novembra 2013. Foto: TASR/AP

Futbalista skolaboval na trávniku a zasahovať museli privolaní lekári, ktorí mu nasadili kyslíkovú masku a odniesli ho na nosidlách.

Londýn 5. marca (TASR) - Francúzsky futbalista Bafetimbi Gomis zo Swansea City, ktorý skolaboval v stredajšom dueli 28. kola Premier League na ihrisku Tottenhamu Hotspur, je zdravotne v poriadku. Dvadsaťdeväťročný útočník sa v nemocnici podrobil vyšetreniam, ktoré nepreukázali žiadne vážne ťažkosti."Chcem uistiť všetkých, ktorí sa boja o moje zdravie, že sa už cítim dobre. Vyzeralo to oveľa strašnejšie, než to v skutočnosti bolo. Nebolo to životu nebezpečné," citovala webstránka Swansea slová Gomisa.

Pre bývalého hráča Saint-Etienne, Troyes či Lyonu sa stredajší duel skončil už po necelej štvrťhodine. Gomis skolaboval na trávniku a zasahovať museli privolaní lekári, ktorí mu nasadili kyslíkovú masku a odniesli ho na nosidlách. Stretnutie na päť minút prerušili a Gomisa, ktorého previezli na vyšetrenie do nemocnice, nahradil na ihrisku Nelson Oliveira. Podľa francúzskeho útočníka išlo skôr o preventívny krok, on sám sa cítil tak dobre, že sa dokonca chcel vrátiť na trávnik a zápas dohrať."Doľahol na mňa nápor stresu a únavy. Zle som znášal zdravotný stav môjho otca, kvôli ktorému som viackrát vycestoval do Francúzska a späť," uviedol na Twitteri Gomis. "Je v poriadku. Už keď vstal z nosidiel, bol v poriadku. Komunikoval s nami a dokonca chcel pokračovať v hre," prezradil tréner Swansea Garry Monk. "Bol som sklamaný, že som nemohol pomôcť môjmu tímu. Teraz je všetko opäť v normále," ešte raz uistil svojich priaznivcov Gomis.

Ako uviedla agentúra Reuters, nebola to jeho prvá náhla nevoľnosť. V minulosti už niekoľkokrát stratil vedomie počas zápasov, v roku 2008 ešte počas pôsobenia vo Francúzsku skolaboval na tréningu. "Áno, má takúto históriu. V minulosti zažil viacero nešťastných nárazov. My o jeho problémoch vieme už od jeho príchodu do klubu, podrobil sa všetkým možným vyšetreniam. Je to niečo, čoho sme si vedomí. Súvisí to s jeho nižším krvným tlakom," dodal Monk.