Futbalisti Hamburgu sa tešia po strelení vyrovnávajúceho gólu na 1:1 v pondelňajšom odvetnom zápase baráže o nemeckú bundesligu Karlsruhe SC - Hamburger SV v Karsluhe 1. júna 2015. Foto: TASR/AP

Naďalej sú tak jediným klubom, ktorý nikdy nevypadol z bundesligy od jej založenia v roku 1963.

Karlsruhe 1. júna (TASR) - Futbalisti Hamburgeru SV vyhrali v pondelňajšom odvetnom zápase baráže o nemeckú bundesligu na ihrisku Karlsruhe 2:1 po predĺžení a zachránili sa v najvyššej súťaži.

Naďalej sú tak jediným klubom, ktorý nikdy nevypadol z bundesligy od jej založenia v roku 1963. Od zostupu pritom delili zverencov trénera Bruna Labbadiu sekundy, pretože v nadstavenom čase na 1:1 čílsky stredopoliar Marcelo Diaz. Mimochodom, bol to jeho prvý gól v sezóne... Domáci pritom väčšinu stretnutia hostí držali na dištanc a iba pár sekúnd delilo Karlsruhe od postupu do najvyššej nemeckej súťaže.

V nadstavenom čase rozhodol o triumfe HSV v 115. minúte Nicolai Müller. Domáci v úplnom závere ešte nepremenili jedenástku, ani jej úspešná exekúcia by ich však do bundesligy neposunula.