Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 25. február 2024Meniny má Frederik a Frederika
< sekcia Futbal

Futbal: Jagielka ukončil aktívnu kariéru

Ilustračná snímka. Foto: TASR

Niekdajší stredný obranca odštartoval kariéru v roku 2000 v Sheffielde. O sedem rokov na to prestúpil do Evertonu, kde strávil dvanásť sezón.

Londýn 28. novembra (TASR) - Anglický futbalista Phil Jagielka vo veku 41 rokov ukončil profesionálnu hráčsku kariéru. V utorok o tom informoval na sociálnej sieti.

Niekdajší stredný obranca odštartoval kariéru v roku 2000 v Sheffielde. O sedem rokov na to prestúpil do Evertonu, kde strávil dvanásť sezón. V priebehu nich sa stal jedným z kľúčových hráčov tímu a od roku 2013 nosil aj kapitánsku pásku. Neskôr pôsobil opäť v Sheffielde, Derby County a do tohto leta hral za Stoke City. V rokoch 2008 až 2016 bol súčasťou národného tímu. V priebehu svojej 23-ročnej kariéry odohral 805 súťažných stretnutí.

"Všetky dobré veci sa raz skončia a po trochu viac ako 800 odohraných zápasov je na konci moja hráčska kariéra. Ani v najdivokejších snoch som si nepredstavoval, že budem hrať futbal na najvyššej úrovni za niektoré úžasné kluby, ako aj za moju krajinu. Bolo mi absolútnou cťou vyjsť na ihrisko v každom zápase a musím sa za to poďakovať mnohým ľuďom," napísal Angličan na Instagrame.