Sobota 20. apríl 2024Meniny má Marcel

Bayer Leverkusen zvíťazil nad Zenitom Petrohrad

Domáci futbalista Zenitu Jose Rondon strieľa gól v zápase C - skupiny Ligy majstrov Zenit Petrohrad - Bayer 04 Leverkusen v Petrohrade 4. novembra 2014. Leverkusen vyhral na pôde Zenitu 2:1. Foto: TASR/AP

Oba góly "farmaceutov" strelil po zmene strán kórejský krídelník Heung-Min Son.

Bratislava 4. novembra (TASR) - Futbalisti Bayeru Leverkusen zvíťazili v utorňajšom zápase C-skupiny Ligy majstrov 2014/2015 nad domácim Zenitom Petrohrad 2:1.

Oba góly "farmaceutov" strelil po zmene strán kórejský krídelník Heung-Min Son, ruský tím dokázal v 89. minúte už len znížiť zásluhou striedajúceho Venezuelčana Joseho Rondona.

Leverkusen si vďaka víťazstvu upevnil vedúcu pozíciu, na konte má 9 bodov a mieri za postupom do osemfinále. Zenit zo štyroch kôl vydoloval štyri body a patrí mu priebežne 3. priečka. Večer o 20.45 h skompletizoval tabuľku C-skupiny súboj Benficy Lisabon s AS Monaco.

"V prvom polčase sme hrali dosť hekticky. Nebol to z našej strany dobrý výkon. Po zmene strán sme však ukázali zlepšenie. Išli sme v ústrety víťazstvu a napokon sme aj získali veľmi dôležité tri body," citovala stránka uefa.com slová dvojgólového hrdinu večera Sona.