Škóti zvíťazili v kvalifikácii na ME nad Cyprom

John McGinn (vľavo) a Danilo Spoljaric (vpravo). Foto: TASR/AP

V glasgowskom Hampden Parku sa ujali vedenia zásluhou Johna McGinna.

Bratislava 25. marca (TASR) - Futbalisti Švajčiarska úspešne vstúpili do kvalifikácie ME 2024. V dueli I-skupiny deklasovali na neutrálnej pôde v Novom Sade Bielorusko 5:0. Helvéti rozhodli o osude stretnutia už v úvodnej polhodine, keď Renato Steffen zaznamenal hetrik, ďalšie góly pridali po zmene strán Grant Xhaka a Zeki Andouni.

V druhom zápase skupiny Izrael doma remizoval s Kosovom 1:1. V "déčku" zvíťazili Turci v Jerevane nad domácim Arménskom 2:1. Hostí nezlomil rýchly vlastný gól a podarilo sa im otočiť skóre, o zisku troch bodov rozhodol v 63. minúte Kerme Aktürkoglu.

Škóti zvíťazili v úvodnom zápase A-skupiny nad Cyprom 3:0. V glasgowskom Hampden Parku sa ujali vedenia zásluhou Johna McGinna, ktorý v 21. minúte strelou zblízka prekonal Dimitrisa Dimitrioua. V závere sa dvakrát presadil Scott McTominay.