< sekcia Futbal

Real Madrid pomôže zdravotníkom, zabezpečil im lietadlo s materiálom

Futbalisti Realu Madrid pózujú s trofejou Španielskeho superpohára po nedeľňajšom finále v saudskoarabskej Džidde 13. januára 2020. Real Madrid zdolal Atletico Madrid 4:1 v rozstrele z 11 m, keď sa v riadnom hracom čase aj predĺžení skončil duel bez gólov. Foto: TASR/AP

Prezradil to kapitán "bieleho baletu" Sergio Ramos v rozhovore prostredníctvom skypeu v televízii Antena 3.

Madrid 25. marca (TASR) - Futbalisti Realu Madrid sa zapojili do boja proti koronavírusu. V spolupráci s detským fondom Organizácie spojených národov UNICEF zabezpečili zdravotnícky materiál, ktorý by malo v piatok dopraviť do španielskej metropoly špeciálne lietadlo. Prezradil to kapitán "bieleho baletu" Sergio Ramos v rozhovore prostredníctvom skypeu v televízii Antena 3. On i jeho spoluhráči sa nachádzajú v karanténe po tom, ako diagnostikovali ochorenie COVID-19 hráčovi basketbalového družstva Realu. To zdieľa s futbalistami tréningové priestory.

V Španielsku je v súvislosti s koronavírusom kritická situácia, v stredu pribudlo vyše 5500 prípadov ochorenia COVID-19. Celkovo evidujú 47.610 infikovaných a takmer 3500 mŕtvych. Ochoreniu podľahol aj bývalý prezident Realu Madrid Lorenzo Sanz, pozitívny test mala aj niekdajšia hlava klubu Fernando Martin. Informovala o tom agentúra SID.