< sekcia Futbal

Trio z Watfordu sa ospravedlnilo spoluhráčom za porušenie karantény

Na archvnej snímke druhý sprava Nathaniel Chalobah. Foto: TASR/AP

Trio hráčov sa na dnešnom tréningu ospravedlnilo trénerovi Nigelovi Pearsonovi, ako aj zvyšku kádra.

Londýn 29. júna (TASR) – Trojica futbalistov Warfordu Andre Gray, Nathaniel Chalobah a Domingos Quina sa ospravedlnila spoluhráčom za porušenie karanténnych opatrení v súvislosti s pandémiou koronavírusu. Pre svoj prehrešok chýbali v zostave tímu v nedeľňajšom domácom stretnutí 32. kola najvyššej anglickej súťaže proti Southamptonu.

Podľa denníka Daily Mail sa trio hráčov na pondelkovom tréningu ospravedlnilo trénerovi Nigelovi Pearsonovi, ako aj zvyšku kádra. Gray a Quina to predtým urobili aj na instagrame. Gray zdôraznil, že k porušeniu karantény neprišlo tak, ako to opísali britské médiá.

„Nebol to žiadny večierok dlho do noci, ako sa to snažia nafúknuť, iba stretnutie s priateľmi v deň mojich narodenín, ktoré sa zmenilo na futbalový turnaj. Nezbavujem sa však zodpovednosti a urobím to, čo je v danej chvíli správne a opäť sa ospravedlním."

Vládne opatrenia povoľujú stretnutie maximálne šiestich ľudí pri dodržaní dvojmetrového rozstupu. Na narodeninovej párty bolo približne 20 osôb. Informáciu priniesla agentúra DPA.