Futbalisti FK Pohronie zvíťazili nad Michalovcami

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

V sobotnom domácom zápase 2. kola Fortuna ligy zdolali súpera 2:0.

Žiar nad Hronom 31. júla (TASR) - Futbalisti FK Pohronie zvíťazili v sobotnom domácom zápase 2. kola Fortuna ligy nad Michalovcami 2:0. O troch bodoch rozhodli už v prvom polčase, keď sa presadili Ladji a Miloš Lačný.

FK Pohronie – MFK Zemplín Michalovce 2:0 (2:0)

Góly: 9. Ladji, 17. Lačný. Rozhodovali: Kišš – Vorel, Zemko. ŽK: Špiriak, Výbošťok – Begala, Kvocera, 897 divákov.

Zostavy:

Pohronie:
Slančík – Špiriak, Paluszek, Čmovš, Blahút – Badolo (80. Šmatlák), Pajer, Mazan, Ladji (70. Výbošťok) – Adler Da Silva (90. Jenat), Lačný

Michalovce: Száraz – Kotula, Artabe, Vaško, Vojtko – Neofytidis - Magda (46. Trusa) Begala (67. Popovits), Oshima (67. Kvocera), Žofčák (84. Ranko) – Kanu

Pohronie začalo aktívne, od začiatku sa tlačilo pred bránku súpera. Száraz musel zasahovať už v druhej minúte po strele Adlera a v šiestej išiel do víťazného súboja s Lačným, ktorý nebezpečne číhal na päťke. V deviatej bol však prikrátky na presnú strelu Ladjiho spoza šestnástky – 1:0. Hostia odpovedali ešte pred štvrťhodinou, Žofčák po spolupráci s Kanuom rozvlnil sieť krúžnou strelou, ale podľa čiarového arbitra z ofsajdu. Domáci túto výstrahu zobrali vážne a zvýšili na 2:0 po peknom prieniku Lačného do stredu pokutového územia, odkiaľ zasunul loptu parádne k žrdi. Futbalisti Pohronia dominovali na ihrisku aj v ďalších minútach, ale do vyloženej šance sa nedostali a v závere polčasu mohli pykať. Michalovčania ožili a mohli skórovať najmä v 38. minúte, keď sa aktívny Kanu pekne dostal do pokutového územia, dobre vystrelil, ale kvalitný zákrok predviedol aj brankár Slančík.

Pohronie malo šancu hneď na začiatku druhého polčasu. Badolo vyslal center z pravej strany na bližšiu žrď, kde hlavičkoval Adler, no mieril nepresne. Hostia sa potom viac snažili smerom dopredu, pohrozili Kotulom, ktorý spoza veľkého vápna parádne strieľal k žrdi a poriadne natiahol domáceho gólmana. Ten už v ďalšom priebehu nemal výraznejšiu prácu, chýbali vyložené šance, takže polčasový stav zostal nemenný. Nedokázal ho zmeniť ani Blahút v závere, keďže jeho tvrdá strela bola zblokovaná.

Gergely Geri, tréner Pohronia: "Úvod nám vyšiel výborne. Hrali sme to, čo sme si zaumienili. Máme však úzky káder, na lavičke sme mali dorastencov, ktorí poriadne ani dorasteneckú ligu nehrali, takže sily nám postupne dochádzali. Začali sme byť pasívnejší, ale bola tam i kvalita súpera, ktorú treba rešpektovať. V kľúčových momentoch nás výrazne podržal brankár Slančík. Je to vydreté víťazstvo. Potrebujeme sa posúvať ďalej. S výkonom nie som celkom spokojný. Verím, že ak posilníme mužstvo, kvalita pôjde vyššie.

Miroslav Nemec, tréner Michaloviec: "Nezvládli sme začiatok zápasu, čo ma veľmi mrzí. Nedostatočne sme pokryli útočníkov súpera. Zápas sme si prehrali hneď na jeho začiatku. Potom sme sa snažili niečo s nepriaznivým výsledkom urobiť, či už zmenami, alebo lepším pohybom, bohužiaľ sme nestrelili kontaktný gól. Nabehali sme sa, natrápili, no bod sme nezískali.“

Adrián Slančík, brankár Pohronia: "Bol to ťažký zápas. Veľa sme museli behať. Našťastie sme dali v prvom polčase dva góly, druhý bol ťažší, no ubránil sme to. Výkon ešte musíme zlepšiť. Tešia ma moje úspešné zákroky, ale chalani mi pomohli, dali dve rýchle góly a aj vzadu dobre hrali. Ja som sa na tento zápas dobre sústredil a pripravil, som rád, že to dopadlo dobre na nulu.“