Futbalistky FC Barcelona zdolali vo finále Vfl Wolfsburg

Kapitánka FC Barcelony Alexia Putellasová drží pohár po víťazstve 3:2 vo finále Ligy majstrov žien 2022/23 nad Vfl Wolfsburgom 3. júna 2023 v Eindhovene. Foto: TASR/AP

Nemecký klub viedol po polčase 2:0, ale španielska záložníčka Patricia Guijarrová svojimi dvoma presnými zásahmi stav stretnutia vyrovnala.

Eindhoven 3. júna (TASR) - Futbalistky FC Barcelona zvíťazili vo finále Ligy majstrov žien 2022/23 nad Vfl Wolfsburgom 3:2. Titul získali po druhý raz v histórii súťaže.

Nemecký klub viedol po polčase 2:0, ale španielska záložníčka Patricia Guijarrová svojimi dvoma presnými zásahmi stav stretnutia vyrovnala. Rozhodujúci gól strelila v sedemdesiatej minúte švédska útočníčka Fridolina Rolfová.

Zverenkyne Jonatana Giraldeza vyhrali dve z posledných troch finálových zápasov. V roku 2021 získali prvú trofej po výhre nad Chelsea 4:0 a naďalej si upevňujú pozíciu hlavného konkurenta rekordných osemnásobných víťaziek z Lyonu.