< sekcia Futbal

Larsson rezignoval na pozíciu hlavného trénera Helsingborgu

Ilustračné foto. Foto: TASR/Jozef Ďurník

Dôvodom rozhodnutia bývalého 47-ročného kanoniera je podľa vlastníka prvoligového klubu Kristera Azeliusa kritika a neustále slovné napádanie fanúšikov voči nemu a jeho rodine na sociálnych sieťach.

Helsingborg 23. augusta (TASR) - Bývalý švédsky futbalový reprezentant Henrik Larsson po dvoch mesiacoch odstúpil z funkcie hlavného trénera svojho materského tímu Helsingborg. Dôvodom rozhodnutia bývalého 47-ročného kanoniera je podľa vlastníka prvoligového klubu Kristera Azeliusa kritika a neustále slovné napádanie fanúšikov voči nemu a jeho rodine na sociálnych sieťach.

"Je veľmi smutné, že Henrikove druhé pôsobenie v klube na pozícií hlavného trénera sa musí skončiť takto," uviedol Azelius. Larsson pôsobil na lavičke Helsingborgu už v sezóne 2015/2016. Po neúspechu v baráži a zostupe klubu do druhej najvyššej súťaže Larssona a jeho syna Jordana fyzicky atakovali nahnevaní priaznivci ihneď po záverečnom dueli proti Halmstadu. Larsson po incidente odstúpil z funkcie. Informáciu priniesla agentúra AP.