Sobota 20. apríl 2024Meniny má Marcel

Lechia Gdanska netriumfovala, slovenský brankár inkasoval dva góly

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Jagiellonia Bialystok uspela na ihrisku štvrtej Cracovie Krakov 1:0, slovenský obranca Andrej Kadlec v jej drese naskočil do hry v 38. minúte.

Varšava 31. mája (TASR) - V nedeľnom zápase 27. kola poľskej futbalovej ligy zvíťazila Korona Kielce v dôležitom boji o záchranu na ihrisku Wisly Plock 4:1.

Jagiellonia Bialystok uspela na ihrisku štvrtej Cracovie Krakov 1:0, slovenský obranca Andrej Kadlec v jej drese naskočil do hry v 38. minúte. Za Cracoviu odchytal celý zápas Michal Peškovič, Milan Dimun hral od 59. minúty.

Lechia Gdansk vyhrala nad Arkou Gdyňa 4:3, arbiter nariadil v stretnutí až štyri penalty. Z poslednej zavŕšil Flavio Paixao v 96. minúte svoj hetrik a rozhodol o triumfe Lechie. Slovenský brankár domácich Dušan Kuciak inkasoval dva góly z pokutových kopov a jeden si dala Lechia vlastný.