Pondelok 29. apríl 2024Meniny má Lea

Mallorca s Greifom a Valjentom postúpila do finále Španielskeho pohára

Na archívnej snímke brankár Dominik Greif. Foto: TASR - Martin Baumann

Mallorca sa prebojovala do finále Copa del Rey po dlhých 21 rokoch, svoj jediný triumf slávila v roku 2003.

San Sebastian 28. februára (TASR) - Futbalisti RCD Mallorca so slovenským brankárom Dominikom Greifom a obrancom Martinom Valjentom postúpili do finále Španielskeho pohára. V odvetnom semifinálovom súboji zvíťazili v utorok na pôde Realu Sociedad San Sebastian 5:4 v jedenástkovom rozstrele, po riadnom hracom čase a predĺžení sa zápas skončil nerozhodne 1:1. V prvom dueli na Mallorce sa zrodila bezgólová remíza.

Mallorca sa prebojovala do finále Copa del Rey po dlhých 21 rokoch, svoj jediný triumf slávila v roku 2003. Obaja slovenskí legionári odohrali za tím z Baleárskych ostrovov celý zápas. Greif bol jeden z hrdinov stretnutia, už v prvom polčase za stavu 0:0 zneškodnil pokutový kop Braisa Mendeza a v záverečnom rozstrele zlikvidoval v prvej sérii prízemnú strelu Mikela Oyarzabala. Hostia premenili všetkých päť svojich pokusov, rozhodujúci premenil v piatej sérii Sergi Darder.

semifinále Španielskeho pohára - odveta:

Real Sociedad San Sebastian - RCD Mallorca 1:1 pp (0:0, 1:1), 4:5 na strely z 11 m

Góly: 71. Oyarzabal – 50. G. Gonzalez