Kolaps Manchestru United v piatom kole, Leicester City ho pokoril 5:3

Futbalisti Manchesteru United Daley Blind (vľavo) a Wayne Rooney odchádzajú z ihriska po prehre 3:5 Foto: TASR/AP

Červení diabli majú v lige na konte len jednu výhru.

Londýn 21. septembra (TASR) - V nedeľňajšom zápase 5. kola anglickej futbalovej Premier League triumfoval Leicester City na domácej tráve nad Manchestrom United 5:3. Hostia pod vedením holandského trénera Louisa van Gaala viedli v stretnutí 2:0, aj 3:1, ale nedokázali náskok udržať a skolabovali, keď inkasovali ďalšie štyri góly za sebou.

"Červení diabli" majú v lige na konte len jednu výhru, dve remízy a dve prehry. V 83. minúte navyše prišli o vylúčeného Tylera Blacketta, ktorý fauloval v šestnástke a z penalty domáci Leonardo Ulloa jeho druhým gólom v zápase pečatil konečný stav.

V ďalšom zápase padol na domácej tráve Tottenham Hotspur, Londýnčania nestačili na West Bromwich Albion a prehrali 0:1. Pre hostí to je prvá výhra v sezóne, pre Spurs druhá prehra v ročníku.

City zachránil Lampard

V nedeľňajšom derby remizoval druhý manchesterský klub na vlastnom trávniku s Chelsea Londýn 1:1. City hralo od 66. minúty bez vylúčeného Pabla Zabaletu, ktorý videl druhú žltú kartu, a Chelsea využila početnú výhodu o päť minút neskôr zásluhou Andreho Schürrleho. Domácim sa však v závere podarilo vyrovnať. Ich hrdinom sa stal stredopoliar Frank Lampard, ktorý v 85. minúte využil prihrávku Jamesa Milnera. Tridsaťšesťročný veterán pritom skóroval do bránky svojho bývalého klubu, za ktorý hral od roku 2001 až do konca uplynulej sezóny a získal s ním tri ligové tituly i Ligu majstrov. Z rešpektu k fanúšikom "Blues" nepredviedol po góle žiadne oslavné gesto.

Premier League - 5. kolo:

Leicester City - Manchester United 5:3 (1:2)
17. a 83. Ulloa (druhý z 11 m), 62. Nugent (z 11 m), 64. Cambiasso, 79. Vardy - 13. van Persie, 16. Di Maria, 57. Herrera, ČK: 83. Blackett (United), 31.784 divákov.

Tottenham Hotspur - West Bromwich Albion 0:1 (0:0)
Gól:
74. Morrison, 35.861 divákov.

Manchester City - Chelsea Londýn 1:1 (0:0)
Góly: 85. Lampard - 71. Schürrle, ČK: 66. Zabaleta (City), 45.602 divákov.

Everton - Crystal Palace 2:3 (1:1)
Góly: 9. Lukaku, 83. Baines (z 11m) - 30. Jedinak, 54. Campbell, 69. Bolasie, 37.574 divákov.