Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 29. február 2024
< sekcia Futbal

Návrat de Ligta sa blíži, po zranení začal opäť trénovať

Holandský futbalista Mattijs de Ligt. Foto: TASR/AP

Holandský stopér pauzuje od 1. novembra, keď si čiastočne natrhol väzy v pravom kolene v dueli Nemeckého pohára s treťoligovým Saarbrückenom, v ktorom Bayern prehral 1:2.

Mníchov 27. novembra (TASR) - Holandský futbalista Mattijs de Ligt je blízko k návratu na súťažné trávniky po zranení kolena, ktoré utrpel na začiatku novembra. Obranca Bayernu Mníchov sa v pondelok zapojil opäť do tréningu vo svojom nemeckom klube.

Ako informovala agentúra AP, de Ligt sa ešte nezapojil do spoločného tímového tréningu, na tréningovom ihrisku absolvoval len individuálne cvičenia. Holandský stopér pauzuje od 1. novembra, keď si čiastočne natrhol väzy v pravom kolene v dueli Nemeckého pohára s treťoligovým Saarbrückenom, v ktorom Bayern prehral 1:2 a zo súťaže šokujúco vypadol. Počas jeho absencie vytvorili stopérsku dvojičku Kim Min-jae a Dayot Upamecano a úradujúci majster s ňou vyhral všetky štyri zápasy. De Ligt pre zranenie nemohol nastúpiť ani za národný tím v súbojoch kvalifikácie EURO 2024 proti Írsku a Gibraltáru.