Pondelok 29. apríl 2024Meniny má Lea

Neapol s Lobotkom zvíťazil na pôde Sassuola 6:1, hetrik Osimhena

Slovenský futbalový reprezentnat v drese SSC Neapol Stanislav Lobotka. Foto: TASR/ANSA

Hetrikom sa blysol nigérijský útočník Victor Osimhen, dva góly pridal Gruzínec Chviča Kvaracchelia.

Rím 28. februára (TASR) - Futbalisti Interu Miláno zvíťazili v dohrávke 21. kola Serie A nad Atalantou Bergamo 4:0 a upevnili si vedenie v tabuľke. Pred druhým Juventusom Turín majú už 12-bodový náskok. V lombardskom derby sa ujali vedenia v 26. minúte zásluhou Mattea Darmiana. V nadstavenom čase prvého polčasu zvýšil Lautaro Martinez. Na začiatku druhého dejstva nepremenil argentínsky kanonier pokutový kop, no z dorážky sa presadil Federico Dimarco. V 72. minúte stanovil konečný výsledok striedajúci Davide Frattesi.

Neapol v zostave so slovenským stredopoliarom Stanislavom Lobotkom triumfoval na pôde Sassuola presvedčivo 6:1. Tréner slovenskej reprezentácie Francesco Calzona tak zaznamenal prvé víťazstvo v úlohe hlavného kouča SSC v najvyššej talianskej súťaži. Hetrikom sa blysol nigérijský útočník Victor Osimhen, dva góly pridal Gruzínec Chviča Kvaracchelia. Obaja si pripísali na konto aj asistenciu.