Quantcast
< sekcia Futbal

O'Shea zostane v Sunderlande minimálne do roku 2017

Írsky futbalista John O’Shea (napravo) počas zápasu. Foto: TASR/AP

Do Sunderlandu prišiel O'Shea v roku 2011 z Manchestru United.

Londýn 16. októbra (TASR) - Írsky futbalista John O'Shea bude aj naďalej pôsobiť v klube účastníka anglickej Premier League AFC Sunderland. Vedenie "čiernych mačiek" oznámilo, že s kapitánom tímu podpísalo novú dvojročnú zmluvu, podľa ktorej bude O'Shea pôsobiť na Stadium of Light minimálne do roku 2017.

"John je kapitánom mužstva, jedným z lídrov. Som presvedčený, že nám pomôže stať sa lepším a silnejším tímom. Osobne sa veľmi teším na ďalšiu spoluprácu s týmto hráčom, je to skutočný profesionál," uviedol na adresu írskeho stopéra tréner Sunderlandu Gus Poyet.

O'Shea na tretí októbrový týždeň roka 2014 len tak nezabudne. V utorkovom zápase kvalifikácie o postup ne EURO 2016 proti Nemecku obliekol dres národného tímu po stý raz. Jubileum oslávil vyrovnávajúcim gólom v nadstavenom čase, zásluhou ktorého Írsko v súboji proti úradujúcim majstrom sveta vybojovalo cennú remízu 1:1.

Do Sunderlandu prišiel O'Shea v roku 2011 z Manchestru United. Klubu z juhovýchodného Anglicka patrí v tabuľke Premier League 13. miesto, po siedmich zápasoch má na konte osem bodov.