Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 23. júl 2024Meniny má Oľga
< sekcia Futbal

Prezident UEFA Čeferin nemá obavy o bezpečnosť šampionátu

Na archívnej snímke prezident Únie európskych futbalových zväzov (UEFA) Aleksander Čeferin. Foto: FOTO TASR - Jakub Kotian

Čeferin napriek tomu priznal, že za problém považuje geopolitickú situáciu vo svete, ktorá prináša čoraz viac násilia a agresie.

Berlín 10. júna (TASR) - Prezident Európskej futbalovej únie (UEFA) Aleksander Čeferin nevidí žiadne konkrétne obavy o bezpečnosť nadchádzajúcich ME vo futbale (14. júna - 14. júla). Zároveň však v rozhovore pre DPA priznal, že za problém považuje geopolitickú situáciu vo svete, ktorá prináša čoraz viac násilia a agresie. Pre 56-ročného Slovinca bude turnaj v Nemecku druhý európsky šampionát od jeho zvolenia do funkcie prvého muža UEFA v roku 2016.

Prvý absolvoval v roku 2021, keď pôvodný termín z roku 2020 posunuli pre pandémiu. ME vtedy hostilo 11 miest v 11 krajinách. "Situácia vo svete nie je ideálna. Z bezpečnostných dôvodov som rád, že už nemusím organizovať celoeurópsky turnaj ME ako tomu bolo v roku 2021. Bolo to vtedy veľmi komplikované a nemyslím si, že by sme takýto formát mali v budúcnosti znovu uskutočniť. Bolo to náročné a drahé. Teraz máme opäť klasický turnaj v jednej krajine a s tým sú spojené mnohé výhody," uviedol Čeferin, ktorý tým narážal aj na otázku bezpečnosti šampionátu: "Je jednoduchšie spolupracovať s jednou krajinou než s viacerými. Koordinácia s nemeckými úradmi funguje veľmi dobre."