Sobota 20. apríl 2024Meniny má Marcel

Ronaldo pokoril ďalší rekord v Lige majstrov

Cristiano Ronaldo Foto: TASR/AP

Útočník Realu Madrid v utorňajšej semifinálovej odvete v 34. minúte prekonal brankára Bayernu Mníchov Manuela Neuera.

Mníchov 29. apríla (TASR) - Portugalský futbalista Cristiano Ronaldo prekonal v Lige majstrov strelecký rekord v jednej sezóne. Útočník Realu Madrid v utorňajšej semifinálovej odvete v 34. minúte prekonal brankára Bayernu Mníchov Manuela Neuera a bol už jeho 15. presný zásah v tomto ročníku súťaže, ktorým zvýšil vedenie "bieleho baletu" na 3:0. Doposiaľ sa Ronaldo delil o rekord s Argentínčanom Lionelom Messim z FC Barcelona, ktorý štrnásť gólov nastrieľal v sezóne 2011/20.

Real Madrid mal nakročené do finále (24. mája v Lisabone), keď po domácom triumfe 1:0 viedol nad Bayernom po prvom polčase odvety hladko 3:0.