Škrtelov Liverpool zdolal Southampton, víťazstvo zariadil Sturridge

Martin Škrtel (uprostred) počas zápasu, 17. augusta 2014. Foto: TASR/AP Photo

Slovenský reprezentant Martin Škrtel odohral za domácich celý zápas.

Liverpool 17. augusta (TASR) - Futbalisti FC Liverpool zvíťazili vo svojom otváracom stretnutí novej sezóny Premier League na Anfielde nad FC Southampton 2:1. O rozhodujúci gól sa postaral v 80. minúte Daniel Sturridge, slovenský reprezentant Martin Škrtel odohral za domácich celý zápas.

Skóre prvého nedeľňajšej súboja otvoril v 23. minúte po Hendersonovej dobrej práci v strede poľa a následnom vysunutí presnou strelou k žrdi Sterling. Hosťom sa podarilo vyrovnať jedenásť minút po zmene strán, keď po Tadičovej "pätičke" prekonal Mignoleta Clyne.

O zisku prvých troch bodov pre "The Reds" v sezóne napokon rozhodol desať minút pred koncom presnou hlavičkou Sturridge.

Úspešný vstup do nového ročníka zaznamenali aj hráči úradujúceho šampióna Manchestru City. Na pôde Newcastle United zvíťazili 2:0 po góloch Davidu Silvu z 38. minúty a Sergia Agüera z nadstaveného času druhého dejstva.