Slovan doma deklasoval Senicu, B. Bystrica si z ViOnu odnáša bod

Na snímke gólová radosť hráčov Slovana v 6. kole futbalovej Fortuna ligy medzi ŠK Slovan Bratislava - FK Senica 15. augusta 2014 v Bratislave. Foto: TASR/Martin Baumann

ŠK Slovan Bratislava doma zdolal Senicu 4:1. Banská Bystrica remizovala na ihrisku ViOnu Zlaté Moravce 1:1.

Bratislava 15. augusta (TASR)

ŠK Slovan Bratislava - FK Senica 4:1 (2:1)

Góly: 14. a 32. Soumah, 62. Mészáros, 69. Fořt - 41. Kalabiška. Rozhodoval: Vlk, ŽK: Chvátal (Senica), 1460 divákov

Zostavy a striedania:

Slovan: Perniš – Čikoš, Hudák, Gorosito, Jablonský – Žofčák, Grendel, Milinkovič (41. Meszáros), Štefánik (46. Lásik)– Soumah (73. Halenár), Fořt

Senica: Šulla – Chvátal, Pavlík (78. Gava), Pillár, Mazáň – Hušek (73. Komara), Opiela (73. Ventura) – Hlohovský, Piroska, Kalabiška - Majtán

Priebeh zápasu

Už v 4. minúte založil na dažďom poznačenom trávniku rýchly útok Čikoš, lopta sa dostala až k čerstvej posile "belasých" Štefánikovi, ale tomu ju v gólovej pozícii vypichol Pilář na rohový kop. O tri minúty sa v podobnej situácii ocitol Grendel, na roh odvrátil Hušek. V 14. minúte založil na ľavej strane útok Jablonský a prihral voľnému Soumahovi. Guinejčan zvolil namiesto kľučkovania pohotovú strelu do pravého horného rohu bránky a prekonal Šullu. Na druhej strane Mazáňova hlavička našla pozorného Perniša. Po akcii na jeden dotyk v 33. minúte strelil Soumah svoj druhý gól v zápase. Štyri minúty pred koncom polčasu si na Hlohovského strelu z diaľky nabehol Kalabiška a znížil na 1:2.

Slovan ostal pri streleckej chuti aj po zmene strán a v 62. minúte pridal tretí gól Meszáros. V 69. Soumah vyzvŕtal obrancov Senice a naservíroval na ďalší presný zásah Fořtovi - 4:1. O sedem minút neskôr sa vyznamenal Šulla, keď zneškodnil nájazd Meszárosa.

Hlasy po zápase

František Straka, tréner Slovana: "Pred zápasom som mal určité obavy, pretože hráči Senice sú kvalitní, vedia kombinovať a dostať sa do šancí. Preto som rád, že sme stretnutie až na jedno zaváhanie zvládli a vyhrali. Štefánik nastúpil prvý raz a ukázal dobrú kvalitu. Nevedel som však, ako je na tom po fyzickej stránke a preto som ho vystriedal. Soumah zase ukázal, že je veľmi dôležitý hráč, pokiaľ nezačne hrať individuálne."

Pavel Hapal, tréner Senice: V týždni sme v príprave spravili všetko preto, aby sme zápas so Slovanom zvládli. Nepodarilo sa. Nemali sme kvalitu na lopte a Slovan si s nami ľahko poradil. Spokojný som iba s tým, že chlapci vydržali hrať celých 90 minút."

ViOn Zlaté Moravce - Dukla Banská Bystrica 1:1 (1:1)

Góly: 32. Orávik (z 11 m) - 37. Střihavka. Rozhodoval: Šuniar, ŽK: Sabo, Pavelka - Lipták, ČK: 87. Pavelka (ViOn) po druhej ŽK, 1200 divákov

Zostavy a striedana:

ViOn:
Kováč – Pavlenda, Nikolič, Štrbák, Chren – Orávik (46. Pilát), Sabo, Ďuričič, Charizopulos (64. Pavelka)- Ďurica (80. Sukisa) - Valenta

Dukla: Boroš – Vajda, de Vito, Banovič (90. Šovčík) - Ľupták, Lipták - Šumský (86. Balko), Dolný (58. Wojnar), Savič – Peňaška, Střihavka

Od úvodu bola aktivita na domácich kopačkách, ale defenzíva vojakov stála na pevných nohách. V 8. minúte Ďurica rozohral štandardnú situáciu, Ďuričičova hlavička mierila nad brvno Borošovej bránky. V 20. minúte sa v dobrej pozícii ocitol Ďurica, ale namiesto strely hľadal lepšie postaveného spoluhráča. V 32. minúte si aktívny Ďurica šikovne obhodil na hranici malého vápna Liptáka, po ktorého zákroku nasledoval pokutový kop. Loptu si na biely bod postavil Orávik a bombou do stredu bránky poslal domácich do vedenia. V 36. minúte sa v dobrej pozícii ocitol Ľupták, ale Kováč vytiahol čarovný zákrok. Vyrovnanie priniesla 37. minúta, keď Střihavkova hlavička aj s dávkou šťastia skončila v ľavom dolnom rohu Kováčovej bránky.

Druhé dejstvo prinieslo rozháranú hru s množstvom nepresností na oboch stranách. S pribúdajúcim časom sa čoraz viac presadzovali hostia. V 63. minúte sa ocitol vo výbornej šanci Šumský, avšak pozorný Kováč jeho prudkú strelu skrotil. V 68. minúte striedajúci Wojnar z rohu malého vápna prestrelil. V 83. minúte sa ocitol sám pred gólmanom striedajúci Sukisa, ale pozorný Boroš bol pri lopte o zlomok sekundy skôr. V 87. minúte sa po druhej žltej karte porúčal z hracej plochy domáci Pavelka. V nervóznom závere mohol rozhodnúť o osude stretnutia Sukisa, ale jeho strelu zblokoval de Vito. V nastavenom čase Sabo neprestrelil obranu vojakov a tak sa body nakoniec delili.