Streda 17. apríl 2024Meniny má Rudolf

Futbalisti Slovana sa stali víťazmi slovenského Superpohára 2014

Hráči Slovana Bratislava oslavujú s trofejou víťazstvo v zápase o futbalový Superpohár 2014 medzi ŠK Slovan Bratislava - MFK Košice 5. júla 2014 v Bratislave. Foto: TASR/Michal Svítok

Slovan zvíťazil na Pasienkoch nad MFK Košice 1:0.

Bratislava 5. júla (TASR) - Futbalisti úradujúceho majstra Slovana Bratislava sa v sobotu stali víťazmi slovenského Superpohára 2014 po víťazstve na Pasienkoch nad MFK Košice 1:0. Na tróne pre úradujúceho víťaza Superpohára, o ktorý sa hralo opäť po štyroch rokoch, nahradili MŠK Žilinu.

Priebeh zápasu

Slovan začal aktívne, v 4. minúte sa do zakončenia dostal Fořt, o chvíľu aj Jablonský, ale skóre sa nemenilo. Ani v 10. minúte, keď pekne prenikol Soumah, jeho pokus o obstrel ale išiel nad. Na druhej strane išiel sám v 12. minúte z uhla na Perniša Pačinda, ale loptu si zabudol pod sebou a zakončil zle. Hral sa medzišestnástkový futbal, Košice to skúšali sem tam aj dlhou loptou, ale bezvýsledne. Domáci sa snažili o kombináciu, ale tiež bez lepšej finálnej fázy. V 36. minúte Milinkovič z priameho kopu z ideálnej vzdialenosti prestrelil. Na druhej strane tiež z priameho kopu, ale z oveľa ostrejšieho uhla, to v 40. minúte skúsil priamo Pačinda, Perniš s prehľadom chytil. O tri minúty strieľal Košičan Skvašík, ale lopta išla nad bránu domácich.

Hráč Slovana Bratislava Dávid Hudák a hráč MFK Košice Lazar Djordevič (vpredu) v zápase o futbalový Superpohár 2014 medzi ŠK Slovan Bratislava - MFK Košice 5. júla 2014 v Bratislave.
V 46. minúte po krídelnej akcii center Čikoša presvišťal cez pokutové územie, nik tam však nebol na zakončenie. Obraz hry sa nemenil, Slovan mal územnú prevahu, v 53. minúte to krížnou strelou skúsil z dobrej pozície Milinkovič, ale minul. Po hodine kopal z výbornej parkety priamy kop striedajúci Halenár, ale tiež tesne minul. A čakanie na prvého strelca pokračovalo aj po 72. minúte, keď peknú kombináciu Soumaha a Jablonského nezakončil Milinkovič do odkrytej brány.

No ten istý hráč už v 77. minúte odklial bránu hostí, keď po prihrávke Soumaha vnikol do šestnástky, s prvým pokusom neuspel, ale na druhý preloboval vybehnutého Tofilofskiho do odkrytej brány. Mužstvá sa krátko po góle po verdikte arbitra Vlka občerstvili, hneď po rozohratí mohol zvýšiť Soumah, no neuspel. Slovan tak vyhral prvý súťažný duel v novej sezóne tesne 1:0 a odplatil súperovi prehru z májového finále Slovenského pohára 2013/2014.

Fotogaléria: Superpohár 2014 - ŠK Slovan Bratislava - MFK Košice

Hlasy po zápase
František Straka, tréner Slovana:
"Som rád, že sme to zvládli. Po psychickej stránke to má pre nás veľký význam, že sme súperovi odplatili prehru z finále pohára. Košice hrali húževnato v obrane, mali sme problém dostať sa do šance. Chýbala nám predfinálna a finálna fáza. Boli sme bezzubí. V polčase som hráčom hovoril, aby boli trpezliví. V druhom polčase už sa na to dalo pozerať, som rád, že sme sa zdvihli a zápas zaslúžene zvíťazili."

Radoslav Látal, tréner MFK: "Gratulujem víťazovi Superpoháru Slovanu. Prišli sme sem bez útočníkov, mali sme svoje problémy. Asi to bolo na ihrisku aj vidieť. Dobre sme bránili, čakali sme na svoju šancu, ale nevytvorili sme si vyložené príležitosti. Finálna časť z našej strany ale bola veľmi zlá. Potom sme inkasovali po situácii, ktorá sa dala riešiť inak."

.

Superpohár 2014:
Slovan Bratislava - MFK Košice 1:0 (0:0)
Gól:
77. Milinkovič, ŽK: Peltier - Sekulič, Pačinda, Viazanko, rozhodoval Vlk, 550 divákov.

Zostavy a striedania:

Slovan: Perniš - Čikoš, Hudák, Niňaj, Jablonský - Lásik, Grendel (61. Peltier) - Milinkovič (82. Mészáros), Soumah, Žofčák (61. Halenár) - Fořt
MFK: Tofilovski - Viazanko (82. Huk), Kavka, Bašista, Sekulič - Ostojič - Bukata, Korijkov, Skvašík (63. Urban), Pačinda (77. Kubík) - Djordjevič

Historický prehľad výsledkov doterajších zápasov o slovenský futbalový Superpohár: