Sobota 20. apríl 2024Meniny má Marcel

Slovenky utrpeli so Švédkami debakel, v tabuľke sú tretie

Na snímke vľavo slovenská reprezentantka Martina Šurnovská a hráčka Švédska Sofia Jakobssonová v zápase F-skupiny kvalifikácie ME 2021 žien vo futbale Švédsko - Slovensko v Göteborgu 8. októbra 2019. Foto: TASR/AP

Najbližšie sa predstavia doma proti Maďarkám.

Göteborg 8. októbra (TASR) - Slovenské futbalistky prehrali v utorkovom zápase F-skupiny kvalifikácie ME 2021 s domácimi Švédkami vysoko 0:7. Severanky udreli v dvoch osemminútových blokoch, v ktorých strelili po tri góly. Najprv v rozmedzí 26.-34. minúty prakticky rozhodli Kosovare Asllaniová, Lina Hurtigová a Linda Sembrantová, po zmene strán dokonali demontáž Sloveniek medzi 60. až 68. minútou Nathalie Björnová a Stina Blacksteniusová. V 90. minúte stanovila konečné skóre Fridolina Rolfövá. Slovenky sú v tabuľke "efka" na 3. mieste, najbližšie sa predstavia 9. novembra doma proti Maďarkám.