Sobota 20. apríl 2024Meniny má Marcel

Barcelona iba remizovala s Getafe 2:2, Elche zdolalo Malagu 1:0

Futbalista FC Barcelona Lionel Messi Foto: TASR/AP

Barcelona sa ujala vedenia v 23. minúte, keď prízemný center Daniho Alvesa zužitkoval Lionel Messi.

Barcelona 3. mája (TASR) - Futbalistom FC Barcelona sa po sobotňajšom zápase 36. kola španielskej futbalovej Primera division zase vzdialila šanca na zisk majstrovského titulu, keď na domácom trávniku len remizovali so zachraňujúcim s Getafe 2:2. Barcelona sa ujala vedenia v 23. minúte, keď prízemný center Daniho Alvesa zužitkoval Lionel Messi.

Getafe však ešte v prvom polčase vyrovnalo, keď po ekvilibristicky zahratom voľnom priamom kope Pabla Sarabiu sa presadil Angel Lafita. Barca sa v 67. min opäť ujala vedenia po presnom zakončení Alexisa Sancheza z hranice pokutového kopu. Záverečné slovo však mali hostia, ktorí v nadstavenom čase druhým gólom Lafitu vyrovnali na 2:2.

Dôležité tri body v bojoch o záchranu získalo na pôde Malagy Elche, ktoré vďaka gólu po nádhernej strele Garryho Rodrigueza z asi 30 m zvíťazilo 1:0. Elche tesné víťazstvo udržalo, aj napriek tomu, že zápas dohrávalo bez vylúčených Tona a Alberta Botiu.