Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 13. júl 2024
< sekcia Futbal

Spartak hľadá nové posily, Takáča by v bránke mohol nahradiť Frelih

Na snímke tréner Trnavy Michal Gašparík počas prvého tréningu FC Spartak Trnava v letnej príprave pred štartom nového ročníka Niké ligy v Trnave v pondelok 10. júna 2024. Foto: TASR - Lukáš Grinaj

V obrane má pomôcť práve prichádzajúci Kubista, ktorý je schopný hrať na pozícii defenzívneho stredopoliara i stopéra.

Trnava 10. júna (TASR) - Futbalisti Spartaka Trnava odštartovali v pondelok letnú prípravu bez nových posíl. "Andeli" sa zatiaľ dohodli len na príchode Vojtecha Kubistu z Mladej Boleslavi, ten však na prvom zraze ešte chýbal. Spartak má eminentný záujem o angažovanie nového brankára, keďže z klubu odchádza doterajšia jednotka Dominik Takáč.

Tréner Spartaka Michal Gašparík potvrdil, že náhradou za Takáča by sa mohol stať Slovinec Žiga Frelih, ktorý momentálne pôsobí v Michalovciach: "Áno, o Žigu Freliha máme dlho záujem. Aj sme s ním často komunikovali, ja, tréner brankárov, aj všetci z vedenia klubu. Verím, že práve on bude brankár, ktorý príde." Trnavský kouč potrebuje doriešiť aj situáciu v defenzíve, keďže z tímu odchádza Srb Andrej Djurič a zatiaľ nie je jasné, či budú v klube pokračovať Lukáš Štetina a Kristián Koštrna, ktorým v júni vypršia kontrakty.

V obrane má pomôcť práve prichádzajúci Kubista, ktorý je schopný hrať na pozícii defenzívneho stredopoliara i stopéra. "Ostatné pozície sú otvorené. Potrebujeme stredových aj ofenzívnych hráčov. Dlho sme hľadali ´desinku´, teda špílmachra. Potrebujeme aj útočníka, v krídelných priestoroch to máme v poriadku," uviedol Gašparík a dodal, že najväčšie problémy očakáva v spomínanej defenzíve.Pozitívnou správou v súvislosti s obranou je predĺženie zmluvy s odchovancom a kapitánom tímu Martinom Mikovičom do júna 2025, o čom klub informoval už koncom mája. "Dal som si svoje podmienky, Trnava to splnila a dohoda bola vybavená za tri minúty. Celú polsezónu som ´makal´ na tom, aby to bolo zaslúžené výkonmi a aby to nebolo preto, že som tu odmalička. Myslím, že jar bola z mojej strany v poriadku a klub sa rozhodol dať mi na rok zmluvu. Teraz už vśak rozmýšľam nad tým, aby som bol čo najlepšie pripravený na novú sezónu," skonštatoval 33-ročný Mikovič.

V príprave absentujú pre reprezentačné povinnosti obranca Sebastian Kóša a slovinský stredopoliar Adrian Zeljkovič, obaja figurujú v nomináciách na ME v Nemecku. Dvadasťročný Kóša je jeden z troch hráčov Niké ligy, ktorým dal tréner národného tímu Francesco Calzona šancu. Za reprezentáciu nastúpil raz počas marcového prípravného duelu s Rakúskom (0:2). K Trnavčanom sa ešte nepripojil ani Kubista. "Nie je tu zatiaľ Kubista, ktorému sa hrala liga dlhšie, takže má dlhšie voľno. Samozrejme, nie sú tu reprezentanti, čo ma teší, pretože si myslím, že je veľký úspech, že z nášho mužstva sú tam až dvaja. Inak sú tu všetci," povedal Gašparík.

Na snímke vpravo Michal Ďuriš počas prvého tréningu FC Spartak Trnava v letnej príprave pred štartom nového ročníka Niké ligy v Trnave v pondelok 10. júna 2024.
Foto: TASR - Lukáš Grinaj


Mužstvo čaká pred odchodom na sústredenie do Slovinska jeden prípravný duel proti Považskej Bystrici 15. júna, po návrate domov sa stretnú so Spartou Praha a rakúskym TSV Hartberg. Vyvrcholením prípravy bude zápas proti Aston Ville z Premier League, ktorá sa v novej sezóne predstaví v Lige majstrov. Duel je na programe v sobotu 20. júla o 16.00 h.

Gašparík sa najviac teší na stretnutie s trénerom anglického tímu Unaiom Emerym. "Budem rád, že si môžem podať ruku s Emerym, pretože je to jeden zo vzorov. Na druhú stranu, mali by prísť s plným kádrom, čiže s kvalitou, ktorá nás preverí. Veľmi sa na to teším a verím, že vypredáme štadión." Mikovič hovorí o futbalovom sviatku. "Každého hráča to musí potešiť, je to štvrtý tím Premier League. Teším sa na ten zápas, je to pre ľudí a aj keď je to len príprava, je to pre nás asi najväčší zápas kariéry. Takéto mužstvo sem nezavíta hocikedy, takže si myslím, že je to sviatok futbalu pre celú Trnavu," uzavrel kapitán tímu.
Program prípravy:10. júna: úvodný zraz

15. júna o 15.00 h: Spartak Trnava - Považská Bystrica (v areáli AŠK Slávia v Trnave)

19. júna: odchod na sústredenie do Slovinska

22. júna o 17.00 h: NK Maribor - Spartak Trnava (v Slovinsku)

29. júna o 11.00 h: NK Bravo - Spartak Trnava (v Slovinsku)

5. júla o 15.00 h: Sparta Praha - Spartak Trnava (na štadióne Letná v Prahe)

13. júla o 15.00 h: TSV Hartberg - Spartak Trnava (v Rakúsku)

20. júla o 16.00 h: Spartak Trnava - Aston Villa (na Štadióne Antona Malatinského v Trnave)