< sekcia Futbal

SR 21 v novembri proti Bielorusku v Senci a s Gruzínskom v Nitre

Na archívnej snímke tréner slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov Adrián Guľa. Foto: TASR/Marko Erd

Futbalová reprezentácie SR do 21 rokov sa v Nitre predstaví prvýkrát od roku 2011, keď tam naposledy privítali v prípravnom dueli Fínsko (2:1).

Bratislava 21. októbra (TASR) – Slovenskú futbalovú reprezentáciu do 21 rokov čaká v novembri posledný dvojzápas v tomto kalendárnom roku. Zverenci trénera Adriana Guľu nastúpia najskôr 14. novembra o 18.00 h na prípravné stretnutie proti Bielorusku v Senci a následne si o štyri dni neskôr v rovnakom čase zmerajú sily v Nitre v kvalifikačnom zápase ME 2021 s Gruzínskom.

"Zvažovali sme, ako využiť ponuku od Bielorusov. Naša dohoda má isté pravidlá, napríklad, že zápas nemôže byť ďaleko od letiska, keďže na ďalší deň letia z Viedne na Gibraltár. Aj preto hráme v Senci, kde Národné tréningové centrum a jeho zázemie dobre poznáme. Každý zápas má pre nás opodstatnenie. V niektorých prvkoch hry sú Bielorusi podobní Gruzíncom. Verím, že aj to nám pomôže v príprave na kvalifikačný duel s Gruzínskom," povedal pre oficiálny web zväzu tréner Guľa.

SR 21 sa v Nitre predstaví prvýkrát od roku 2011, keď tam naposledy privítali v prípravnom dueli Fínsko (2:1). Teraz tam odohrajú duel 2. kvalifikačnej skupiny ME 2021 proti Gruzínsku. Štadión pod Zoborom prešiel v rokoch 2017 a 2018 kompletnou prestavbou v rámci Projektu rekonštrukcie, modernizácie a výstavby futbalových štadiónov. "Hovoril som už skôr, že prostredníctvom reprezentácie do 21 rokov chceme ukázať zmodernizované štadióny. Preto sme hrali v Žiari nad Hronom, Žiline a Dunajskej Strede. Teraz sme sa rozhodli aj so Slovenským futbalovým zväzom, že zavítame do Nitry, kde je sympatický štadión, solídna infraštruktúra, veľmi dobrá plocha na aktuálne ročné obdobie," ozrejmil Guľa.

Výber do 21 rokov dosiaľ v kvalifikácii podľahol Azerbajdžanu (1:2), Francúzsku (3:5) a z troch bodov sa tešil v Lichtenštajnsku (4:2). "Cieľ proti Gruzínsku je jasný – zvíťaziť. Želám si, aby chlapci zopakovali dobré pasáže zo zápasu s Francúzmi, aby ukázali sebavedomie, odvahu a že výkonnostne napredujú," konštatoval lodivod.

Guľa bude musieť pred ďalším zrazom riešiť otáznik na hrote útoku, keďže v zápase s "les Bleus" sa zranil Dávid Strelec a určite bude chýbať v novembrovej nominácii. "Dávid podstúpil operáciu, verím, že sa vráti ešte silnejší. Želáme mu, aby bol čo najskôr fit a bol k dispozícii klubu aj nám. Na jeho pozícii môže hrať Ľubo Tupta, máme Laca Almásiho, ktorého sme si vyskúšali, a možno otvoríme dvere do reprezentácie niekomu novému. Uvidíme, ako to vyriešime," zakončil Guľa.