Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 13. júl 2024
< sekcia Futbal

Srbi potrápili Anglicko, Stojkovič: Nezaslúžili sme si prehrať

Anglický futbalista Jude Bellingham (10) strieľa gól v zápase C-skupiny ME v Nemecku do siete Srbska v nedeľu 16. júna 2024. Foto: TASR/AP

Angličania si na štarte skupiny zvýšili sebavedomie a hoci dosiahli iba najtesnejšie víťazstvo, trénera Garetha Southgatea potešilo odhodlanie a vytrvalosť tímu.

Gelsenkirchen 17. júna (TASR) - Futbalisti Srbska boli v úvode C-skupiny blízko k cennému bodu a podľa trénera Dragana Stojkoviča si proti Anglicku nezaslúžili prehrať. Jediný gól zápasu inkasovali v 13. minúte od Judea Bellinghama, no finalistovi predošlých ME vzdorovali a najmä v druhom polčase ho donútili k defenzívnejšej hre. Napriek trojbodovému zisku Angličanov hovorili oba tímy o spokojnosti s predvedeným výkonom.

Angličania predviedli v prvom polčase viacero ofenzívnych akcií, v ktorých sa dostali aj ku zakončeniu, no chýbala im presnosť. Napokon ich jediná strela na bránu v prvom dejstve znamenala rozhodujúci moment zápasu, keď srbský brankár Predrag Rajkovič nedosiahol na Bellinghamovu hlavičku. Srbi v ďalšom priebehu viackrát ofenzívne pohrozili, ale bez želaného efektu a príliš platná im nebola ani dôrazná defenzíva - na strely 4:7, z toho na bránku 1:3. "Prvý polčas ukázal, že môžeme strieľať góly proti akémukoľvek tímu a druhý, že si proti komukoľvek dokážeme udržať čisté konto. V druhom polčase sme si trochu vytrpeli, ale udržali sme čisté konto a keď to dokážete, tak vám na víťazstvo stačí aj jeden gól. Celkovo sme s týmto výkonom spokojní," konštatoval Bellingham.

Srbi vstúpili do ME po tom, čo v generálke zdolali Švédov presvedčivo 3:0. Za uplynulý rok pravidelne striedajú víťazstvá s prehrami, no proti Anglicku mysleli na úspech. "V prvom polčase to bolo pre nás veľmi ťažké, pretože sme mali príliš veľký rešpekt. Zaslúžia si ho, pretože sú veľmi silný tím a ich výsledky hovoria za seba, ale v druhom polčase sme videli, že sme mohli hrať celý zápas odvážnejšie a aj skórovať," uviedol srbský útočník Dušan Vlahovič pre uefa.com. Tréner Stojkovič si uvedomoval, že prípadné body proti favoritovi skupiny by tímu mohli pomôcť k postupu, no najdôležitejšie súboje s predpokladanými tabuľkovými konkurentmi má ešte pred sebou: "Hrali sme veľmi statočne a predviedli sme ten štýl futbalu, ktorý sme chceli hrať. Postupne sme prinútili Anglicko brániť sa a ja som hrdý na to, čo sme dokázali. Nezaslúžili sme si prehrať, ale ideme ďalej."

Angličania si na štarte skupiny zvýšili sebavedomie a hoci dosiahli iba najtesnejšie víťazstvo, trénera Garetha Southgatea potešilo odhodlanie a vytrvalosť tímu, ktoré sa prejavili najmä v kritických momentoch. "V prvom polčase sme mali hru pod kontrolou a myslím si, že sme mohli pridať aj druhý gól. Dali sme do toho veľa energie a v druhom polčase sa to trochu prejavilo. V druhom sme si nedokázali tak výrazne držať loptu a Srbsko sa dostalo viac do hry. Som rád, že sme ukázali odolnosť a schopnosť udržať tesný náskok," povedal.