Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 24. júl 2024Meniny má Vladimír
< sekcia Futbal

Švajčiari pre zlú kvalitu trávnika menia tréningové ihrisko na ME

Švajčiarsky hráč Michel Aebischer (vpravo) oslavuje vedľa spoluhráča Ricarda Rodrigueza po tom, ako strelil druhý gól počas zápasu A-skupiny Maďarsko - Švajčiarsko na ME 2024 vo futbale v Kolíne nad Rýnom 15. júna 2024. Foto: TASR/AP

Kamery zachytili, ako si tréner Murat Yakin prezerá trávnik na štadióne Waldau a tvári sa nespokojne.

Stuttgart 16. júna (TASR) - Futbalisti Švajčiarska budú trénovať pred ďalšími stretnutiami ME na inom ihrisku. Stalo sa tak po sťažnosti, ktorú podal Švajčiarsky futbalový zväz (SFV) na zlú kvalitu hracej plochy vo svojom tréningovom kempe v nemeckom Stuttgarte. Švajčiari sa budú pripravovať v komplexe miestneho VfB Stuttgart, doteraz trénovali na domácom štadióne štvrtoligového klubu Stuttgarter Kickers.

Kamery zachytili, ako si tréner Murat Yakin prezerá trávnik na štadióne Waldau a tvári sa nespokojne. Švajčiari požiadali Európsku futbalovú úniu (UEFA), aby zaujala stanovisko, či povrch zodpovedá štandardu a riadiaci orgán vyhodnotil situáciu v prospech Švajčiarov. "Veľmi nás mrzí, že sa ihrisko ukázalo ako nevhodné. Napriek intenzívnemu úsiliu správcov, nebolo možné ihrisko dostatočne revitalizovať," uviedli v stanovisku predstavitelia mesta Stuttgart.

Švajčiari vstúpili do turnaja sobotňajším víťazstvom nad Maďarskom (3:1). V A-skupine ich čakajú ešte hostiteľské Nemecko a Škótsko.