Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 6. jún 2023Meniny má Norbert
< sekcia Futbal

Ter Stegen praje Neuerovi skoré uzdravenie, chce však jeho miesto

Brankár Barcelony Marc-Andre ter Stegen. Foto: TASR/AP

Ter Stegen dostal na prípravné zápasy proti Peru a Belgicku dres s číslom 1 a post jednotky by mohol zastávať aj v troch júnových zápasoch.

Frankfurt 23. marca (TASR) - Nemecký futbalový brankár Marc-Andre ter Stegen zaželal skoré uzdravenie brankárovi Bayernu Mníchov Manuelovi Neuerovi. Gólman FC Barcelona zároveň uviedol, že by chcel využiť Neuerovu absenciu na to, aby ho zosadil z postu nemeckej jednotky pred budúcoročnými domácimi ME.

Ter Stegen dostal na prípravné zápasy proti Peru a Belgicku dres s číslom 1 a post jednotky by mohol zastávať aj v troch júnových zápasoch. Vo štvrtok novinárom vo Frankfurte povedal, že pozerá dopredu smerom k európskemu šampionátu: "Budem sa snažiť využiť svoju šancu. Má číslo na drese nejaký význam? Záleží na výkonoch, to je to, čím sa chcem ukázať."

Jeden zo špičkových svetových brankárov súčasnosti je v reprezentácii neustále v tieni o šesť rokov staršieho Neuera. Tridsaťročný brankár má od debutu v roku 2012 na svojom konte iba 30 reprezentačných štartov a nikdy nenastúpil na veľkom turnaji.