< sekcia Futbal

Trippierov trest uplynie na konci februára, FA ho nemôže predĺžiť

Na archívnej snímke Paul Pogba z Manchestru United a Kieran Trippier (vpravo) z Tottenhamu Hotspurt v zápase 22. kola anglickej Premier League 13. januára 2019 v Londýne. Foto: TASR/AP

V praxi to znamená, že Trippier si odpykal iba dva týždne a v minulom kole La Ligy už figuroval v zostave Atletica.

Londýn 14. januára (TASR) - Trest pre Kierana Trippiera za porušenie pravidiel o stávkovaní vyprší na konci februára bez ohľadu na to, kedy Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) rozhodne o rozšírení sankcie na celý svet. Anglická Futbalová asociácia (FA) mu v decembri zastavila činnosť na desať týždňov za to, že svojim priateľom v predstihu prezradil, že prestúpi z Tottenhamu do Atletica Madrid. Tí informáciu zneužili v stávkovaní. Informovala o tom agentúra AP.

Hoci FA tvrdila, že trest má celosvetovú pôsobnosť, Atletico Madrid sa odvolalo a FIFA pozastavila účinnosť na španielsku ligu. V praxi to znamená, že Trippier si odpykal iba dva týždne a v minulom kole La Ligy už figuroval v zostave Atletica. FA v stanovisku vysvetlila, že FIFA čiastočne odvolanie zamietla, ale stále prebieha vyšetrovanie. Trest pre Trippiera však v každom prípade vyprší 28. februára a FA nemá prostriedky na jeho predĺženie.

Môže sa teda stať, že ak FIFA v krátkom čase nedospeje k verdiktu, Trippier si "odpyká" trest iba na papieri. Iná situácia by nastala, ak by prestúpil počas zimného obdobia späť do Anglicka, kde je trest právoplatný. Podľa britských médií mal o jeho služby záujem Manchester United, ale odradil ho práve zákaz činnosti.