Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 5. marec 2024Meniny má Fridrich
< sekcia Futbal

V českej najvyššej súťaži odložili päť zápasov pre sneženie

Ilustračná snímka. Foto: TASR

Zo sobotňajších boli zrušené duely medzi Jabloncom a Teplicami, Mladou Boleslavou a Karvinou, Bohemians Praha a Libercom i medzi Českými Budějovicami a Mladou Boleslavou.

Praha 2. decembra (TASR) - Ligová futbalová asociácia (LFA), ktorá riadi v Česku profesionálne súťaže, zrušila štyri z piatich sobotňajších zápasov tamojšej najvyššej ligy. K tomuto kroku pristúpila pre nevyhovujúce podmienky na jednotlivých štadiónoch v dôsledku výdatného sneženia. V nedeľu sa z rovnakého dôvodu neuskutoční ani duel medzi Ostravou a Plzňou.

Zo sobotňajších boli zrušené duely medzi Jabloncom a Teplicami, Mladou Boleslavou a Karvinou, Bohemians Praha a Libercom i medzi Českými Budějovicami a Mladou Boleslavou. O nekonaní tohto stretnutia sa rozhodlo už v piatok. "Na všetkých štadiónoch boli podľa pravidiel už niekoľko dní spustené vykurovacie systémy a zamestnanci domácich tímov sa snažili urobiť všetko pre realizáciu zápasov maximum. Extrémne podmienky predchádzajúcich dní, ale neumožnia odohrať stretnutia a po kontrole delegovaných osôb ich bolo nutné odložiť," uviedla na svojom webe LFA.

V Jablonci spustili vyhrievanie už 22. novembra, keďže sneh zasypal plochu už pred predošlým domácim zápasom s Pardubicami. "Vyhrievanie ihriska funguje dlhšiu dobu, ale najväčšou komplikáciou pred zápasom s Teplicami je pokračujúce sneženie. Sneh sa teda pomaly topí, ale pribúda ďalší a ďalší. Ísť na ihrisko s technikou sa nedá, pretože horná vrstva je podmočená," citovali Martina Bergmana, hovorcu Jablonca, české médiá.

Ide o prvé hromadné odloženie zápasov pre nepriaznivé počasie od nástupu vyhrievaných trávnikov. V marci 2005 zrušili kompetentní šesť z ôsmich zápasov 18. kola a o necelý rok neskôr postihlo počasie tri stretnutia. V predchádzajúcich rokoch sa z týchto dôvodov neodohral maximálne jeden zápas.

V sobotňajšom programe tak zostáva iba duel medzi Olomoucom a Slováckom. Predpoveď počasia vyzerá nádejnejšie pre nedeľňajšie zápasy Pardubíc a Sparty Praha a Zlína proti Slávii Praha. Náhradný termín dostalo zatiaľ iba stretnutie medzi Bohemians Praha a Libercom, ktoré sa odohrá 13. decembra.