Možných súperov v tejto fáze spoznali aj ďalší dvaja slovenskí zástupcovia.
Autor TASR
,aktualizované Nyon 2. augusta (TASR) - Futbalisti MŠK Žilina sa v prípade postupu cez Tobol Kostanaj stretnú v play off Európskej konferenčnej ligy 2021/2022 so zdolaným z dvojzápasu 3. predkola Európskej ligy medzi FK Jablonec a Celticom Glasgow.
Možných súperov v tejto fáze spoznali aj ďalší dvaja slovenskí zástupcovia. Ak Spartak Trnava prejde cez izraelský Maccabi Tel Aviv, o skupinovú fázu EKL si zahrá proti lepšiemu z dua Kolos Kovalivka (Ukrajina) a Šachtar Karagandy (Kazachstan). Slovan Bratislava sa v prípade neúspechu v 3. predkole EL proti gibraltárskemu Lincolnu Red Imps presunie do play off EKL, kde si v majstrovskej vetve zmeria sily s víťazom súboja medzi Riga FC z Lotyšska a Hibernians FC z Malty. Rozhodol o tom pondelkový žreb v sídle Európskej futbalovej únie (UEFA) vo švajčiarskom Nyone.
Žilina bola nenasadená vo 4. skupine a mohla dostať aj postupujúceho z dvojíc FC Soči/FK Partizan Belehrad, PFC Lokomotiv Plovdiv 1926/FC Kodaň, Šlask Vroclav/Hapoel Beer Ševa alebo AS Rím. Trnava figurovala v 2. skupine ako nasadená, jej súpermi mohli byť tiež postupujúci zo zápasov Galatasaray Istanbul/St. Johnstone FC, Rosenborg Trondheim/NK Domžale a Vitesse Arnhem/Dundalk FC. Slovan bol vďaka klubovému koeficientu tiež medzi nasadenými a ako možní protivníci mu hrozili víťazi konfrontácií Maccabi Haifa/HB Tórshavn, Linfield FC/Fola Esch a FC Priština/FK Bodo Glimt.
Prvé zápasy play off EKL sú na programe 19. augusta, odvety sa uskutočnia 26. augusta. Na základe žrebu by mali všetci traja slovenskí účastníci začať na ihriskách súperov.
žreb play off EKL
majstrovská vetva
zdolaný NŠ Mura/Žalgiris Vilnius - víťaz FC Priština/FK Bodo Glimt
zdolaný Neftči Baku/HJK Helsinki - víťaz Maccabi Haifa/HB Tórshavn
zdolaný Omonoia Nikózia/Flora Tallinn - víťaz Shamrock Rovers/Teuta Durres
víťaz Riga FC/Hibernians FC - zdolaný Lincoln Red Imps/ŠK SLOVAN BRATISLAVA
víťaz Linfield FC/Fola Esch - zdolaný Kairat Almaty/Alaškert FC
hlavná vetva
AEL Limassol/Karabach Agdam - Breidablik/FC Aberdeen
Újpest/FC Bazilej - Čukarički Belehrad/Hammarby IF
TNS/Viktoria Plzeň - CSKA Sofia/NK Osijek
Pacos de Ferreira - Larne/Tottenham Hotspur
Stade Rennes - Rosenborg/Domžale
Laci/Anderlecht Brusel - Vitesse Arnhem/Dundalk
Vojvodina Novi Sad/LASK Linz - Galatasaray Istanbul/St. Johnstone
Kolos Kovalivka/Šachtar Karagandy - FC SPARTAK TRNAVA/Maccabi Tel Aviv
Bohemian Dublin/PAOK Solún - Hibernian/HNK Rijeka
KuPS Kuopio/FC Astana - Union Berlín
FC Luzern/Feyenoord Rotterdam - Elfsborg/Velež Mostar
Raków Čenstochová/Rubin Kazaň - Riga FS/KAA Gent
Dinamo Batumi/Sivasspor - Lokomotiv Plovdiv/FC Kodaň
Santa Clara/Olimpija Ľubľana - FC Soči/Partizan Belehrad
Trabzonspor/Molde FK - AS Rím
Šląsk Vroclav/Hapoel Beer-Sheva - Rapid Viedeň/Anorthosis Famagusta
FK Jablonec/Celtic Glasgow - Tobol Kostanaj/MŠK ŽILINA
Kalendár EKL 2021/2022:
5. augusta: prvé zápasy 3. predkola
12. augusta: odvety 3. predkola
19. augusta: prvé zápasy play off
26. augusta: odvety play off
27. augusta: žreb skupinovej fázy
16. septembra: 1. kolo skupinovej fázy
30. septembra: 2. kolo skupinovej fázy
21. októbra: 3. kolo skupinovej fázy
4. novembra: 4. kolo skupinovej fázy
25. novembra: 5. kolo skupinovej fázy
9. decembra: 6. kolo skupinovej fázy
13. decembra: žreb 1. vyraďovacieho kola
17. februára 2022: prvé zápasy 1. vyraďovacieho kola
24. februára: odvety 1. vyraďovacieho kola
25. februára: žreb osemfinále
10. marca: prvé zápasy osemfinále
17. marca: odvety osemfinále
18. marca: žreb štvrťfinále a semifinále
7. apríla: prvé zápasy štvrťfinále
14. apríla: odvety štvrťfinále
28. apríla: prvé zápasy semifinále
5. mája: odvety semifinále
25. mája: finále (Tirana)
Možných súperov v tejto fáze spoznali aj ďalší dvaja slovenskí zástupcovia. Ak Spartak Trnava prejde cez izraelský Maccabi Tel Aviv, o skupinovú fázu EKL si zahrá proti lepšiemu z dua Kolos Kovalivka (Ukrajina) a Šachtar Karagandy (Kazachstan). Slovan Bratislava sa v prípade neúspechu v 3. predkole EL proti gibraltárskemu Lincolnu Red Imps presunie do play off EKL, kde si v majstrovskej vetve zmeria sily s víťazom súboja medzi Riga FC z Lotyšska a Hibernians FC z Malty. Rozhodol o tom pondelkový žreb v sídle Európskej futbalovej únie (UEFA) vo švajčiarskom Nyone.
Žilina bola nenasadená vo 4. skupine a mohla dostať aj postupujúceho z dvojíc FC Soči/FK Partizan Belehrad, PFC Lokomotiv Plovdiv 1926/FC Kodaň, Šlask Vroclav/Hapoel Beer Ševa alebo AS Rím. Trnava figurovala v 2. skupine ako nasadená, jej súpermi mohli byť tiež postupujúci zo zápasov Galatasaray Istanbul/St. Johnstone FC, Rosenborg Trondheim/NK Domžale a Vitesse Arnhem/Dundalk FC. Slovan bol vďaka klubovému koeficientu tiež medzi nasadenými a ako možní protivníci mu hrozili víťazi konfrontácií Maccabi Haifa/HB Tórshavn, Linfield FC/Fola Esch a FC Priština/FK Bodo Glimt.
Prvé zápasy play off EKL sú na programe 19. augusta, odvety sa uskutočnia 26. augusta. Na základe žrebu by mali všetci traja slovenskí účastníci začať na ihriskách súperov.
žreb play off EKL
majstrovská vetva
zdolaný NŠ Mura/Žalgiris Vilnius - víťaz FC Priština/FK Bodo Glimt
zdolaný Neftči Baku/HJK Helsinki - víťaz Maccabi Haifa/HB Tórshavn
zdolaný Omonoia Nikózia/Flora Tallinn - víťaz Shamrock Rovers/Teuta Durres
víťaz Riga FC/Hibernians FC - zdolaný Lincoln Red Imps/ŠK SLOVAN BRATISLAVA
víťaz Linfield FC/Fola Esch - zdolaný Kairat Almaty/Alaškert FC
hlavná vetva
AEL Limassol/Karabach Agdam - Breidablik/FC Aberdeen
Újpest/FC Bazilej - Čukarički Belehrad/Hammarby IF
TNS/Viktoria Plzeň - CSKA Sofia/NK Osijek
Pacos de Ferreira - Larne/Tottenham Hotspur
Stade Rennes - Rosenborg/Domžale
Laci/Anderlecht Brusel - Vitesse Arnhem/Dundalk
Vojvodina Novi Sad/LASK Linz - Galatasaray Istanbul/St. Johnstone
Kolos Kovalivka/Šachtar Karagandy - FC SPARTAK TRNAVA/Maccabi Tel Aviv
Bohemian Dublin/PAOK Solún - Hibernian/HNK Rijeka
KuPS Kuopio/FC Astana - Union Berlín
FC Luzern/Feyenoord Rotterdam - Elfsborg/Velež Mostar
Raków Čenstochová/Rubin Kazaň - Riga FS/KAA Gent
Dinamo Batumi/Sivasspor - Lokomotiv Plovdiv/FC Kodaň
Santa Clara/Olimpija Ľubľana - FC Soči/Partizan Belehrad
Trabzonspor/Molde FK - AS Rím
Šląsk Vroclav/Hapoel Beer-Sheva - Rapid Viedeň/Anorthosis Famagusta
FK Jablonec/Celtic Glasgow - Tobol Kostanaj/MŠK ŽILINA
Kalendár EKL 2021/2022:
5. augusta: prvé zápasy 3. predkola
12. augusta: odvety 3. predkola
19. augusta: prvé zápasy play off
26. augusta: odvety play off
27. augusta: žreb skupinovej fázy
16. septembra: 1. kolo skupinovej fázy
30. septembra: 2. kolo skupinovej fázy
21. októbra: 3. kolo skupinovej fázy
4. novembra: 4. kolo skupinovej fázy
25. novembra: 5. kolo skupinovej fázy
9. decembra: 6. kolo skupinovej fázy
13. decembra: žreb 1. vyraďovacieho kola
17. februára 2022: prvé zápasy 1. vyraďovacieho kola
24. februára: odvety 1. vyraďovacieho kola
25. februára: žreb osemfinále
10. marca: prvé zápasy osemfinále
17. marca: odvety osemfinále
18. marca: žreb štvrťfinále a semifinále
7. apríla: prvé zápasy štvrťfinále
14. apríla: odvety štvrťfinále
28. apríla: prvé zápasy semifinále
5. mája: odvety semifinále
25. mája: finále (Tirana)