Futbal

DAC Dunajská Streda zvíťazila nad MFK Tatran Liptovský Mikuláš 3:1

Hostia mali na pôde vicemajstra raketový štart do stretnutia.,aktualizované

MŠK Žilina porazila FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 1:0

Od úvodných minút sa na ťažkom teréne v hustom daždi hral obojstranne otvorený futbal.,aktualizované

Ševčenko po piatich rokoch skončil na lavičke Ukrajiny

"Veľká vďaka patrí všetkým hráčom, s ktorými som pracoval a tiež fanúšikom za ich podporu, ale aj kritiku," povedal Ševčenko.

Almási gólom prispel k výhre Ostravy nad Zlínom 5:1

Pre Almásiho to bol premiérový súťažný zásah v drese ostravského klubu.

Varta Poznaň remízoval s Pogon Štetín 1:1

Išlo o úvodný zápas 2. kola poľskej futbalovej Ekstraklasy.

Zomrel bývalý anglický reprezentant a ikona Leedsu Terry Cooper

V drese Leedsu United odohral Cooper 351 duelov v rokoch 1964-1975 a skóroval jedenásťkrát.

Nedvěd je presvedčený, že Juventus Turín získa Locatelliho

Dvadsaťtriročný Locatelli predvádzal na EURO 2020 výborné výkony a výrazne prispel k zisku zlatých medailí.

Bratislavský Slovan nedal na tehelnom poli šancu futbalistom Trenčína

Slovan vyrukoval v základnej zostave aj s Križanom, ktorého prestup práve z Trenčína dotiahol len tento týždeň. ,aktualizované

Dick Advocaat sa stal trénerom irackej reprezentácie

Sedemdesiattriročný Advocaat v minulosti viedol národné tímy Holandska, SAE, Ruska, Belgicka či Srbska, v kluboch pôsobil v PSV Eindhoven, Borussi Mönchengladbach či Zenite Petrohrad.

Futbalista Jaremčuk prestúpil z Gentu do Benficy Lisabon

Jaremčuk bol súčasťou ukrajinského tímu na EURO 2020, v piatich zápasoch strelil dva góly.

Futbalisti FK Pohronie zvíťazili nad Michalovcami

V sobotnom domácom zápase 2. kola Fortuna ligy zdolali súpera 2:0.,aktualizované

Hráč Realu Madrid A. Odriozola je pozitívny na koronavírus

Dvadsaťpäťročný Odriozola je v izolácii, klub nešpecifikoval, či mal symptómy.

FC Košice remizovali s Humenným, góly padli už v prvom polčase

Hralo sa 2. kolo druhej futbalovej ligy.,aktualizované

Futbalisti Mladej Boleslavi zvíťazili nad Jabloncom

Česká futbalová liga mala v sobotu na programe zápasy 2. kola.,aktualizované

Bývalý hráč Trenčína Bailey mieri z Leverkusenu do Aston Villy

Bailey odohral v Leverkusene uplynulé štyri sezóny, predtým pôsobil v Genku. Pred príchodom do Belgicka hral v rokoch 2014-2015 za AS Trenčín.

Šestnásťročný futbalista Noah Gesser z Ajaxu zomrel pri nehode

Informoval o tom jeho klub Ajax Amsterdam, ktorý si uctí jeho pamiatku minútou ticha pred nasledujúcim zápasom.

OH 2020: Futbalisti Španielska sa stretnú v semifinále s Japoncami

Španieli v sobotnom dramatickom štvrťfinálovom dueli zdolali Pobrežie Slonoviny 5:2 po predĺžení.,aktualizované

Nórsky brankár Klaesson posilnil Leeds United

Dvadsaťročný Klaesson prišiel do tímu účastníka Premier League z Valerengy.

Španieli sú po dráme prvými semifinalistami, spasil ich Mir

Mir prišiel na ihrisko v druhej minúte nadstaveného času za stavu 1:2 a o pár sekúnd neskôr strelil gól, ktorým zachránil pre Španielov predĺženie.

UEFA nemôže sankcionovať zakladajúce kluby Superligy

V apríli zverejnilo dvanásť klubov z Anglicka, Talianska a Španielska zámer vytvoriť Superligu, UEFA im hrozila v prípade vzniku rozsiahlymi sankciami, okrem iného vylúčením z Ligy majstrov.

Ružomberok vyhral v prestrelke so Sereďou, góly padali po prestávke

Hralo sa na Štadióne Antona Malatinského v Trnave.

Alexander-Arnold predĺžil zmluvu s Liverpoolom do roku 2025

Alexander-Arnold odohral v drese Liverpoolu 179 stretnutí.

Schranz strelil hetrik a Slavia vyhrala v Tepliciach

Deväť minút pred koncom riadneho času prekonal lobom brankára a tešil sa z hetriku.,aktualizované

Slovan získal z Trenčína stopéra Križana

V Slovane videl možnosť osobnostne rásť a napredovať.

Arsenal Londýn posilní obranca White

Anglický reprezentant, ktorý v minulej sezóne odohral 36 zápasov v najvyššej súťaži, podpísal údajne zmluvu do leta 2025.

Arsenal údajne súhlasil s hosťovaním Bellerina v Interi Miláno

Bellerinov agent sa stretol v predstaviteľmi kanonierov vo štvrtok, aby s nimi prorokoval podmienky hosťovania.

Útočník United Rashford musí podstúpiť operáciu

Manchester United odštartuje nový ročník najvyššej súťaže 14. augusta domácim zápasom s Leedsom United.

Kanaďanky do semifinále, v rozstrele vyradili Brazíliu

Strieborné medailistky z Ria 2016 Švédky si vo štvrťfinále v Saitame poradili s domácimi Japonkami.,aktualizované

Žilina a Trnava postúpili, DAC v Európskej lige končí

Žilina na Cypre zvíťazila 3:1, doma jej stačila na prechod do ďalšej fázy aj remíza 2:2.

Van Dijk po deviatich mesiacoch nastúpil za Liverpool

Tridsaťročný holandský stopér utrpel zranenie kolena v októbri minulého roku v derby proti Evertonu, následne prišiel aj o ME 2020.

EKL: Dunajská Streda prehrala s Partizanom 0:2 a vypdala v 2. predkole

Skóre otvoril v 20. minúte Danilo Pantič, DAC mohol vyrovnať v druhom polčase, ale v 78. min Andrija Balič nepremenil penaltu. Naopak, vzápätí pridal druhý zásah hostí Ricardo Gomes.

Trnava po jedenástkách postúpila do 3. predkola Konferenčnej ligy

Fortunaligista narazí v nasledujúcej fáze na Maccabi Tel-Aviv, izraelský zástupca vyradil Sutjesku Nikšič z Čiernej Hory.,aktualizované

Šošoni síce pod Dubňom dvakrát prehrávali, vždy však dokázali vyrovnať.,aktualizované

Šachtar Karagandy postúpil do 3. predkola Konferenčnej ligy

Ďalej ide aj Viktoria Plzeň, po víťazstve na domácej pôde uhrala rovnaký výsledok aj na ihrisku bieloruského Dinama Brest.,aktualizované

Areola bude v budúcej sezóne hosťovať vo West Hame United

V minulej sezóne bol hráčom Fulhamu, v ktorom mu robil dvojku slovenský reprezentant Marek Rodák.

Trenčín sa dohodol s českými brankármi Fryštákom a Babkom

Babka je odchovanec Sparty Praha, v uplynulej sezóne si obliekal dres druholigového Vyšehradu.

UEFA potrestala Trnavu za rasizmus, Spartak doma bez divákov

Trnavčania so Sepsi v prvom zápase hrali bez gólov.

Carvajal predĺžil zmluvu s Realom Madrid do júna 2025

Za biely balet odohral dosiaľ 294 zápasov a strelil 6 gólov. V drese Realu dvakrát získal ligový titul a štyrikrát triumfoval v Lige majstrov.

Rafia z Juventusu má koronavírus, tím trénuje v karanténa

Dvadsaťdvaročný tuniský stredopoliar nenastúpil za áčko Juventusu v žiadnom súťažnom stretnutí, no s mužstvom sa spoločne pripravoval.