Futbal

Ďalší titul vo vrecku: Ronaldo sa stal Európskym športovcom roka 2016

Dostal 204 bodov a o 24 predstihol britského tenistu Andyho Murrayho.

Adelaide si proti Sydney ani neškrtlo, Hološko strelil víťazný gól

Čoskoro 33-ročný útočník sa presadil v 34. minúte pondelkového duelu 12. kola najvyššej austrálskej súťaže.

Mak o končiacom sa roku: Bol parádny

S národným tímom postúpil do osemfinále EURO 2016 a po letnom prestupe z PAOK Solún sa uchytil v ruskom veľkoklube Zenit Petrohrad, ktorému pomáha svojimi výkonmi i presnými zásahmi.

Slovenský reprezentant Hubočan príde o futbalového spoluhráča

Belgický útočník Iseka odchádza z Marseille.

Allardyce prijal prácu v Crystal Palace, aby sa pohol ďalej

Na lavičke národného tímu vydržal len 67 dní.

Van Basten očakáva od hráčov lepšie správanie voči rozhodcom

Riadiaca organizácia svetového futbalu hľadá inšpiráciu aj v iných odvetviach, napríklad v ragby smú s arbitrami diskutovať jedine kapitáni.

Valencia sa ospravedlnila fanúšikom za zlé výkony v roku 2016

Valencia je zatiaľ posledné mužstvo s výnimkou Realu Madrid, FC Barcelona a Atletica Madrid, ktoré získalo celkové prvenstvo v La Lige (2004).

Ancelotti je proti rozšíreniu MS, obáva sa zníženia kvality

Prezident Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Gianni Infantino naznačil možnosť nárastu účastníkov.

Draxler prestúpi do PSG, chýba už len zdravotná prehliadka

Obe strany sa zaviazali nezverejniť finančné podrobnosti.

Montella: Triumf v Superpohári odštartoval novú éru AC Miláno

Na víťazstve sa podieľal aj slovenský reprezentačný stredopoliar Juraj Kucka, ktorý absolvoval celý zápas.

Hráčovi Bilbaa Alvarezovi našli nádor na semenníku

Tímový lekár Josean Lekue na tlačovej konferencii oznámil, že hoci hráča ešte čakajú ďalšie vyšetrenia, zostávajú optimistami.,aktualizované

Kucka získal taliansky Superpohár, AC Miláno zdolalo Juve v rozstrele

V piatkovom súboji, ktorého dejiskom bola katarská Dauha, zdolali úradujúceho talianskeho šampióna Juventus Turín v jedenástkovom rozstrele 4:3.

Anglická futbalová asociácia obvinila tohto futbalistu zo stávkovania

Podľa FA vykonal hráč FC Burnley počas viac ako desiatich rokov 1260 stávok.

Real v osemfinále Copa del Rey proti FC Sevilla, FC Barcelona - Bilbao

Zvyšné dvojice tvoria Atletico Madrid - Las Palmas, San Sebastian - Villarreal, Deportivo La Coruňa - Alaves, Valencia - Celta Vigo, Osasuna - Eibar a druholigisti Alcorcon - Cordoba.

Oscar sa v januári presťahuje z Anglicka do Číny

Ofenzívny stredopoliar prišiel do Chelsea z Internacionalu v roku 2012 za 25 miliónov libier, v 203 stretnutiach si pripísal 38 gólov.

Hoci Hamšík prihral na gól, Neapolu sa podarilo iba remizovať

Hamšík v 25. minúte prihral na úvodný gól stretnutia Lorenzovi Insignemu, ktorý sa presadil exportnou strelou z vyše 20 metrov.

Futbalista Lulič dostal za rasistickú urážku dištanc aj pokutu

Lulič napísal na instagrame, že provokáciou iba zareagoval na inú provokáciu.

Hugo Lloris podpísal v Tottenhame kontrakt do roku 2022

Kapitán na klubovej i reprezentačnej úrovni prišiel na sever Londýna z Lyonu v roku 2012.

Bundesligové RB Lipsko plánuje kúpu štadióna, nepostaví nový

Nováčik I. bundesligy sa rozhodol nepostaviť nový stánok, namiesto toho chce kúpiť Red Bull Arenu od aktuálneho majiteľa, obchod musí povoliť vedenie mesta.

Trnava začne zimnú prípravu 6. januára, v pláne aj sústredenie v ČR

Po úvodnej zimnej "zaberačke" v domácich podmienkach absolvujú futbalisti Spartaka aj sústredenie v Uherskom Brode.

Juhoafrický futbalový zväz prepustil reprezentačného trénera Mashabu

Federácia JAR ho prepustila po novembrovej suspendácii, keď sa ostro vyjadril na adresu svojich kritikov po kvalifikačnom zápase MS 2018 proti Senegalu.

Lídrom rebríčka FIFA je aj naďalej Argentína, ako sú na tom Slováci?

V Top desiatke sa oproti novembrovému renkingu nič nezmenilo, na čele je stále Argentína s 1634 bodmi pred Brazíliou (1544) a úradujúcimi majstrami sveta Nemcami (1433).

Bayern v šlágri demonštroval svoju silu, Hasenhüttl:Dostali sme lekciu

Bavori vybavili šláger s Lipskom už v prvom polčase, v tabuľke odskočili súperovi na rozdiel troch bodov a prezimujú tak na čele súťaže.

Barcelona rozdrvila Hercules a je v osemfinále Kráľovského pohára

V stredajšom odvetnom zápase šesťnásťfinále deklasoval na Camp Nou treťoligový Hercules 7:0 a odčinil tak šokujúcu remízu 1:1 z prvého stretnutia na pôde súpera.

Takto sa hral futbal v najväčších európskych ligách

Paríž St. Germain deklasoval Lorient, znížil stratu na lídra z Nice. Barcelona rozdrvila Hercules, postúpila do osemfinále Kráľovského pohára.,aktualizované

Hráč Drážďan utrpel strelné zranenia, jeho stav je stabilizovaný

Drážďany účinkujú v druhej najvyššej nemeckej súťaži. Po jesennej časti patrí Dynamu 7. priečka v tabuľke.

Turecká federácia potrestala klub Amedspor za ideologickú propagandu

Treťoligový tím musí zaplatiť pokutu takmer 11.000 eur.

Spartak Myjava odstúpil z Fortuna ligy

Kopaničiarom patrí po jesennej časti 6. miesto, keď majú po 19 kolách na konte 26 bodov. Na jeseň účinkoval klub v Európskej lige UEFA, teraz ale hrozí, že nedokončí najvyššiu súťaž.,aktualizované

Hráči a vedenie Herthy si uctili obete teroristického útoku v Berlíne

Na pamiatku obetí sa pred všetkými stredajšími stretnutiami bundesligy uskutoční minúta ticha a hráči ponesú čierne pásky.

Green prestúpi z Bayernu do Stuttgartu

Dvadsaťjedenročný Green podpísal s novým zamestnávateľom kontrakt do júna 2019 a prestup sa uskutoční počas zimnej prestávky v bundeslige.

Požár sa stal oficiálne koučom Sparty Praha

V realizačnom tíme naďalej zostáva David Holoubek, ktorý bude mať veľké kompetencie.

Paríž St. Germain lanári Draxlera, Wolfsburgu núka 30 miliónov eur

V prípade dohody oboch klubov by mal Draxler podpísať s vedením PSG kontrakt do roku 2021.

V anglickom futbale sexuálne obťažovali údajne už štvorročné deti

V rámci celoštátneho vyšetrovania dostala polícia 819 hlásení a eviduje celkovo 429 obetí v mladom veku - od štyroch do 20 rokov.

Beckenbauer prelomil mlčanie: Pridelenie MS 2006 Nemecku nebolo kúpené

Futbalový šampionát pridelili Nemecku, pre nejasné platby je ale výberový proces predmetom vyšetrovania.

Alaba sa stal šiestykrát v sérii rakúskym Futbalistom roka

Univerzál mníchovského Bayernu uspel v ankete rakúskej tlačovej agentúry APA s tesným náskokom troch bodov pred Christianom Fuchsom z Leicesteru City.

Milánske AC muselo o deň odložiť let do Kataru na duel o Superpohár

Podľa viceprezidenta klubu Adriana Gallianiho tak budú v porovnaní so súperom vo výraznej nevýhode.

Weigl predĺžil zmluvu s Dortmundom až do roku 2021

Jeho pôvodná zmluva mala vypršať v roku 2019.

Barton sa vrátil do Burnley, podpísal zmluvu do konca sezóny

Barton v uplynulej sezóne pomohol Burnley vybojovať postup do Premier League, ale neskôr odmietol ponuku na nový kontrakt a prestúpil.

Futbalistov čaká zápas Ugandou i Švédskom. Len jeden bude oficiálny

Slovenské mužstvo, ktoré odohrá stretnutia v SAE bude vystupovať pod názvom "reprezentácia Slovenska".

Vardyho odvolanie zamietli, musí si odsedieť trojzápasový trest

Dvadsaťdeväťročný zakončovateľ pre dištanc nútene vynechá zápasy proti Evertonu, West Hamu a Middlesbroughu.