Futbal

Poradie strelcov po druhom hracom dni, na čele dvojgólový Lukaku

Na ME je odohratých 4 z 51 zápasov.

Belgičania vyhrali nad Ruskom 3:0, dva góly strelil Lukaku

Dva góly zaznamenali už v prvom polčase, v ktorom skórovali Romelu Lukaku a Thomas Meunier. ,aktualizované

Fínsko v dohrávanom zápase na ME zdolalo Dánsko 1:0

Jediný gól zápasu v Kodani strelil v 60. minúte Joel Pohjanpalo. V závere prvého polčasu vystrašil všetkých domáci hráč Christian Eriksen, ktorého po kolapse museli oživovať takmer pätnásť minút. ,aktualizované

ME 2020: Ukrajina proti Holandsku asi aj s Cygankovom

Dvadsaťtriročný hráč Dynama Kyjev mal v uplynulých dňoch problémy s lýtkovým svalom, ale v sobotu absolvoval záverečný tréning.

ME 2020: Rakúšania a Severní Macedónci netrénovali pre dážď

Organizátori zmenili program, aby ušetrili trávnik v Arene Nationala na zápas C-skupiny, ktorý sa uskutoční v nedeľu o 18.00 SELČ.

ME 2020: Zápas Walesu a Švajčiarska sa skončil remízou

Oba tímy majú po bode, na čele tabuľky je Taliansko po piatkovom víťazstve nad Tureckom 3:0.,aktualizované

Venezuela má deň pred štartom Copa America 12 infikovaných

Brazílske úrady neuviedli mená infikovaných, informovali však, že všetci sú v izolácii v hoteli.

ME 2020: Česko bez zraneného brankára Pavlenku

Dvadsaťdeväťročný legionár Werderu Brémy opustil v sobotu poobede mužstvo pre problémy s chrbtom.

ME 2020: V tábore Slovákov panuje pred zápasom s Poľskom spokojnosť

Uviedol to asistent trénera Marek Mintál.

Futbalista Procházka sa vrátil do Spartaka Trnava

S tretím tímom uplynulého ročníka futbalovej Fortuna ligy podpísal dvojročný kontrakt.

ME 2020: Taliani proti Švajčiarsku zrejme bez Florenziho

Tridsaťročný zadák parížskeho Saint-Germain má problémy s pravým lýtkovým svalom.

ME 2020: Slovenskí reprezentanti sa zhodli, že favoritom sú Poliaci

Brankár Dušan Kuciak z Lechie Gdansk a obranca Ľubomír Šatka z Lechu Poznaň sa podrobne venovali prvému súperovi Slovenska na EURO 2020.

Futbal: Moyes podpísal s West Hamom novú trojročnú zmluvu

Koučovi Davidovi Moyesovi vedenie londýnskeho klubu ponúklo nový kontrakt.

ME 2020: Hofmann napriek zraneniu kolena zostáva v kádri Nemecka

Asistent trénera Marcus Sorg verí, že zranenie kolena ustúpi a hráč Borussie Mönchengladbach sa napokon bude môcť predstaviť na finálovom turnaji.

ME 2020: Španielsko poslalo domov hráčov záložného tímu

Tréner Luis Enrique povolal náhradníkov po tom, ako mal minulú nedeľu pozitívny test kapitán Sergio Busquets a v utorok aj Diego Llorente.

Mbappe premýšľa, či je PSG pre neho najlepšia možnosť

O Mbappeho sa zaujímajú všetky najbohatšie kluby. Najviac sa spomína Real Madrid a Manchester City.

Everton chce na uvoľnený post trénera angažovať Espirita Santa

Everton hľadá náhradu za Carla Ancelottiho po tom, ako odišiel do Realu Madrid.

Sterling a Henderson dostali Rád britského impéria

Kapitán FC Liverpool Henderson sa zviditeľnil charitatívnou činnosťou, počas pandémie koronavírusu zriadil fond a zbieral peniaze pre zdravotnícky systém.

Náročnú logistiku Slováci zvládli, teší vedúcu výpravy Gazdíkovú

Účastníci "slovenskej" E-skupiny Španieli, Poliaci aj Švédi si zvolili mať tréningové centrá doma v Seville, Sopote a Göteborgu.

Manciniho zverenci natiahli sériu bez prehry: Nádherný večer

Turci nedokázali zdolať Talianov ani na jedenásty pokus, prehrali s nimi ôsmykrát. Navyše nezískali ani bod v úvodnom vystúpení na ME ani pri svojom piatom štarte.

Taliani vstúpili do Majstrovstiev Európy víťazstvom nad Tureckom

Pomohol im vlastný gól Meriha Demirala z 53. minúty, druhý zásah pridal Ciro Immobile a výhru dominujúceho favorita spečatil Lorenzo Insigne.,aktualizované

Svetový rekordér Abreu ukončil kariéru

Abreu má na konte 70 štartov v uruguajskej reprezentácii. Hráčsku kariéru síce uzavrel, no pokračuje v trénerskej.

Llorente sa opäť pripojil k španielskej reprezentácii

Španieli uzavrú svoje vystúpenie v skupinovej fáze 23. júna v Seville zápasom so Slovenskom.

Jarábek povedie Sereď, s klubom sa dohodol na ročnej zmluve

Poslednou trénerskou zastávkou bol český fortunaligista MFK Karviná, kam prišiel v novembri 2019 a viedol ho 16 mesiacov.

Mvumpa dostal za falošnú identitu dištanc na tri mesiace a pokutu

Mvumpa vystupoval pod menom Silas Wamangituka a neuviedol ani pravdivý dátum narodenia. Podľa jeho slov sa stal obeťou podvodných praktík svojho agenta a svoju pravú identitu skrýval zo strachu.

Čeferin uistil Real, Barcelonu a Juventus, že trestu neuniknú

Do projektu, ktorý sa skončil neúspechom, sa prihlásili Arsenal, Chelsea, Liverpool, Manchester City, Manchester United a Tottenham.

UEFA odškodní Bilbao za vyčlenenie z hostiteľských miest

Okrem Bilbaa prišiel o EURO aj Dublin, keď ani írska metropola nedokázala garantovať divácku účasť a napokon sa vzdala hostiteľských práv.

Belgičania na úvod bez de Bruyneho, chýbať bude aj Witsel

Zdravotné problémy mal aj Eden Hazard, ale ten by mal byť v sobotu fit.

České striebro, zlatý gól Bierhoffa, v 2004 Grécky zázrak

Po prvý raz v histórii usporiadali ME vo futbale v roku 2000 dve krajiny - Belgicko a Holandsko.

Slovenské reprezentantky do 19 rokov prehrali v príprave s Poľskom

Súperky rozhodli o výhre v druhom polčase, strelecky sa presadili Marcelina Bušová a Aleksandra Dudziaková z pokutového kopu.

Škóti si vo Wembley kľaknú, v Glasgowe budú protestovať

V zvyšných zápasoch D-skupiny Glasgowe s Českom a Chorvátskom však zostanú stáť.

ME 2020: Španielskych futbalistov zaočkovali proti koronavírusu

Prípravu na turnaj narušil tento týždeň pozitívny výsledok kapitána Sergia Busquetsa a obrancu Diega Llorenteho.

Cieľom Rusov je proti favorizovanému Belgicku prekvapiť

Belgičania by si na ME radi napravili chuť po tom, ako na predošlom európskom šampionáte prehrali vo štvrťfinále s Walesom 1:3. ,aktualizované

Severné Macedónsko debutuje proti Rakúsku

Tridsaťsedemročný útočník FC Janov vystrelil Severnému Macedónsku triumf v Gruzínsku a po historickom postupe má pre svoju krajinu smelé plány aj na záverečnom turnaji.

Pred prvým šlágrom vládne vzájomný rešpekt Angličanov a Chorvátov

Útočník záhrebského Dinama Bruno Petkovič sa domnieva, že vstup do turnaja môže napovedať o šanciach Chorvátov na šampionáte

Holanďania aj Ukrajinci plánujú hrať ofenzívne

Očakávania holandských fanúšikov umocňuje aj fakt, že Amsterdam je jedno z hostiteľských miest šampionátu.

Wales nemá veľké oči, aj Švajčiari sú realisti

Na kontinentálnom šampionáte čaká Wales druhá účasť za sebou i celkovo.

Fínsky nováčik chce zaskočiť favorizovaných Dánov

Fínska reprezentácia doteraz odohrala v Kodani 27 zápasov, v predchádzajúcom sa v auguste 2003 zrodila remíza 1:1.