Hokej

Marchandovi operovali oba bedrové kĺby, vynechá úvod novej sezóny

Vedenie Bruins oznámilo, že 34-ročný krídelník podstúpil artroskopickú operáciu, pri ktorej mu lekári zreparovali poškodené chrupavky.

NHL: Colorado zdolalo St. Louis, postúpilo do finále konferencie

Domáci Blues viedli 1:0 i 2:1 vďaka gólom Jordana Kyroua a Justina Faulka, no hostia v tretej tretine strhli víťazstvo na svoju stranu.

Fínsky útočník Jääskeläinen zamieril zo Slovana Bratislava do Košíc

Pred sezónou 2021/2022 posilnil Slovan Bratislava. V jeho drese odohral celkovo 60 zápasov.

Walega a Michalík pokračujú v Liptovskom Mikuláši

Dvadsaťjedenročný poľský reprezentant Walega podpísal dvojročnú zmluvu. V uplynulom ročníku najvyššej slovenskej súťaže nazbieral 17 bodov (10+7) v 39 stretnutiach.

Július Hudáček opúšťa Spartu Praha

Hudáček nám výrazne pomohol k účasti vo finále, uviedol športový riaditeľ českého extraligistu Petr Ton.

Slovenskí hokejisti by o rok mali hrať so zámorským duom i Švajčiarmi

Fínske mesto usporiada MS 2023 od 12. do 28. mája spoločne s lotyšskou Rigou a domáce reprezentácie budú hrať prirodzene v odlišných skupinách.

Štatistiky Slovákov: Slafkovský bol opäť najproduktívnejší hráč SR

Do kanadského bodovania sa z 22 korčuliarov nezapísali iba útočník Jakub Minárik a obranca Daniel Gachulinec. Do hry nezasiahol tretí brankár Matej Tomek.

Ramsay po prehre s Fínskom premýšľal, či mohol urobiť viac

Ramsaymu sa po sezóne skončí zmluva a nie je isté, či bude pri slovenskom tíme pokračovať.

Bývalý tréner českej reprezentácie Pešán povedie HC Ajoie

Od roku 2019 bol Pešán šéftrénerom Českého hokeja, predtým trénoval hráčov Liberca, ktorých v roku 2016 priviedol k titulu v extralige.

Carolina zvíťazila nad NY Rangers, v kanadskom derby postup Edmontonu

Brankár Antti Raanta predviedol 16 úspešných zákrokov, prekomal ho iba v 18. minúte Mika Zibanejad.,aktualizované

Haščák sa neobáva budúcnosti: Začínajú nám pekné hokejové roky

Haščák vyzdvihol aj mladých hráčov, najmä 17-ročnmého Adama Sýkoru, ktorý sa do záverečnej nominácie na MS dostal na poslednú chvíľu.

Čerešňák verí v lepšiu budúcnosť: Už len udržať hernú stratégiu

Fíni začali hrať po prvej tretine lepšie v ofenzíve, ale pritom naďalej pozorne bránili stredné pásmo.

Haščák končí v reprezentácii a ide do Slovana Bratislava

Haščák pôsobil v slovenskej reprezentácii aj ako hlavný skaut, do funkcie ho vymenovali na konci marca 2021.

Regenda po prehre s Fínskom: Máme na čom stavať

Ramsayho zverenci plnili výborne pokyny a boli aj disciplinovaní.

Slováci na MS končia. Do semifinále po obrate domáce Fínsko

Pre Slovákov sa turnaj skončil v rovnakej fáze ako vlani. Slováci mali ideálny štart do zápasu, keď gólmi Adama Sýkoru a Pavla Regendu viedli v 16. minúte 2:0. ,aktualizované

Slováci na 8. mieste, v semifinále Fínsko - USA, Kanada - Česko

Na piatom mieste sa umiestnilo Švajčiarsko, šieste je Švédsko, siedme Nemecko a ôsme Slovensko.

Američania zdolali Švajčiarov 3:0 a opäť si zahrajú o medaily

Američania otvorili skóre v presilovke, keď sa presadil Ben Meyers a v závere prvého dejstva pridal Adam Gaudette druhý presný zásah. ,aktualizované

ONLINE štvrťfinále MS 2022: Fínsko vs Slovensko

Podrobne sledujeme vystúpenie našich hokejistov na MS vo Fínsku proti domácim Suomi. ,aktualizované

Česi zdolali Nemecko 4:1 a zahrajú si o medaily

Česi výborne zvládli úvod stretnutia, keď vybehli na súpera a v 11. minúte viedli 2:0 po pekných presilovkových kombináciách.,aktualizované

Kanada postúpila do semifinále, Švédov zdolala 4:3 pp

Švédi sa už v 8. minúte dostali do vedenia 2:0, ktoré napriek kanadskej prevahe v druhej tretine zvýšili na 3:0.,aktualizované

Proti Fínsku do bránky s Húskom, Podkonický: Vieme čo nás čaká

Večerný duel bude zdobiť aj výborná atmosféra, fínski fanúšikovia už dopoludnia napriek nepriaznivému počasiu okupovali podniky v tamperských uliciach.

Mesikämmen sa vracia do extraligy, dohodol sa s Liptovským Mikulášom

Vedenie klubu potvrdilo podpísanie zmluvy s 26-ročným bekom v stredu na svojej oficiálnej stránke.

Wilson absolvoval operáciu kolena a nestihne úvod novej sezóny

Wilson sa zranil v prvej tretine prvého zápasu play off proti Floride Panthers, keď sa snažil naraziť obrancu MacKenzieho Weegara.

NHL: St. Louis zvíťazilo v Colorade 5:4 pp a znížilo stav série na 2:3

Domácim nestačil ani výkon Nathana MacKinnona, ktorý si pripísal tri góly a asistenciu.,aktualizované

Fehérváry pred štvrťfinále: Ak chceme uspieť, musíme hrať ako oni

Fehérváry sa teší aj na atmosféru v hale, ktorá patrí medzi najkrajšie v Európe. Je predpoklad, že v zápase ho tréneri vyťažia na maximum.

Liga majstrov: Slovan nastúpi proti Rapperswilu, Mníchovu a Tampere

Počas žrebu platilo pravidlo, že v jednej skupine nemohli byť dva tímy z rovnakej ligy. Liga majstrov odštartuje v utorok 1. septembra, jej finále je na programe 18. februára 2023. ,aktualizované

Známy český hokejista Jágr mal nehodu, v Prahe sa zrazil s električkou

Hokejista priznal, že nehodu zavinil on.

Slováci dorazili do Tampere, Tatar: Bude to len na nás

Tatarov spoluhráč Juraj Slafkovský bol na svete iba jeden mesiac, keď Slováci naposledy zdolali Fínov na vrcholnom turnaji.

Slováci nastúpia proti Fínsku s cieľom ukončiť 18-ročné čakanie

Slováci obsadili v helsinskej A-skupine 4. miesto po tom, ako v závere základnej fázy dosiahli tri víťazstvá za sebou vrátane kľúčového duelu s Dánskom (7:1).

Edmonton vedie už 3:1 na zápasy, Rangers vyrovnali stav série na 2:2

Jeden z hrdinov Oilers bol opäť Evander Kane, ktorý po predchádzajúcom hetriku strelil dva góly.,aktualizované

Na čele štatistík sú Malgin a famózny Olkinuora, Slafkovský štvrtý

Po základnej fáze sa vyprofiloval jednoznačný líder brankárskych štatistík. Fín Jussi Olkinuora inkasoval v 5 dueloch iba jeden gól.

Program štvrťfinále na MS 2022. Šlágrom duel Kanady so Švédskom

Po prvej fáze šampionátu je už známe poradie na 9. až 16. mieste.

Kanada - Francúzsko 7:1 v A-skupine, Kanada postúpila z 3. miesta

Po piatich víťazstvách a dvoch prehrách obsadili v skupine 3. miesto za Švajčiarskom a Nemeckom a pred Slovenskom.

Fíni zdolali Čechov a v Tampere si počkajú na Slovákov

Duel v Tampere, ktorý rozhodoval o prvých troch priečkach tamojšej vetvy, priniesol najočakávanejší výsledok.

Nemec nazbieral 4 body: Ukázali sme, na čo máme

Zverencov Craiga Ramsayho naštartoval kapitán Tomáš Tatar, najmä jeho druhý gól bol ukážkový.

USA zvíťazili nad Nórskom, USA vo štvrťfinále so Švajčiarmi

Američania mali už pred zápasom istotu postupu do štvrťfinále, no záverečný duel v skupine nevypustili a od začiatku boli na ľade aktívnejší.,aktualizované

Slovensko postúpilo do štvrťfinále po víťazstve 7:1 nad Dánskom

Rozhodli o tom po víťazstve 7:1 nad Dánskom vo svojom poslednom zápase v základnej A-skupine, ktorý bol zároveň priamy súboj o posledné postupové miesto zo skupiny.,aktualizované

Roman po triumfe nad Dánskom: Hrali sme play off hokej

Prevaha Slovákov bola markantnejšia v druhej časti, v ktorej Pavol Regenda, Mislav Rosandič a Juraj Slafkovský zvýšili slovenský náskok na 5:0.

O budúcoročné hokejové MS sa uchádzajú spoločne len Tampere a Riga

O dejisku turnaja rozhodne v piatok kongres IIHF v Tampere, pričom fínsko-lotyšská kandidatúra zostala jediná.