Hokej

Tampa v zostave s Černákom prehrala na ľade Toronta 2:5, Nylander 2+1

Maple Leafs si pripísali štvrté víťazstvo v šiestom stretnutí sezóny.

´Tichý zabijak´ Miroslav Šatan oslavuje jubilejnú päťdesiatku

Šatan je historicky najlepší strelec národného tímu a kapitán majstrov sveta z Göteborgu 2002.

Celebrini vynechá pre zranenie minimálne dva týždne

Kanadský útočník nehral od 10. októbra, keď si v otváracom zápase sezóny proti St. Louis Blues pripísal gól a asistenciu.

Hráčmi týždňa NHL sa stali Reinhart, Panarin a Gustavsson

Prvou hviezdou týždňa sa stal Reinhart. Dvadsaťosemročný Kanaďan zaznamenal v štyroch stretnutiach deväť bodov za štyri góly a päť asistencii, šesť z nich získal v hre piatich proti piatim.

Organizátori odložili tohtoročnú sériu Winter Hockey Games v Prahe

Usporiadatelia plánovali na Letenskej pláni odohrať sedem zápasov za štyri dni (5. až 8. decembra) vrátane extraligových konfrontácii Sparty Praha s Kometou Brno a Plzne s Českými Budějovicami.

Bývalý kanadský útočník Pete Conacher zomrel vo veku 92 rokov

Na správu o jeho úmrtí reagoval krátkym vyhlásením aj klub Toronto Maple Leafs.

Zvolen v TEL nezvládol boj s brankárom Vayom

Keď už puk putoval za jeho chrbát, zazvonila žŕdka.

Winnipeg zdolal Pittsburgh 6:3 a sezónu odštartoval piatimi výhrami

Jets majú na konte 10 bodov a vedú Západnú konferenciu spoločne s Dallasom. ,aktualizované

Pekarčík si otvoril strelecký účet v QMJHL, J. Chromiak hviezdou duelu

Devätnásťročný Pekarčík má po deviatich zápasoch sezóny na konte sedem kanadských bodov (1+6).

Trenčania v tejto sezóne TEL prvýkrát vyhrali vonku

Naplno bodovať sa im podarilo v 12. kole v Nitre (4:1), čím mužstvo pozitívne reagovalo na odvolanie hlavného trénera Ernesta Bokroša.

Kelemen strelil prvý gól v sezóne v AHL, jeho Tucson podľahol Texasu

Slovenský hokejista Miloš Kelemen si otvoril strelecký účet v sezóne v nižšej zámorskej súťaži AHL.

Makar sa zapísal do histórie, napodobnil Orra či Coffeyho

Kanadský hokejový obranca Cale Makar pomohol v noci na pondelok k víťazstvu Colorada na ľade San Jose 4:1 gólom a dvomi asistenciami.

HKM Zvolen prehrali proti HK Popradu 0:2

V prvej tretine boli nebezpečnejší hostia a išli do vedenia tečom Murphyho.

HK Nitra utrpela debakel voči HK Dukla Trenčín 1:4

Duel plný súbojov a nepresností príliš veľa ofenzívnej kvality nepriniesol.

HK Dukla Ingema Michalovce utrpeli debakel proti HC Košice 2:4

Po trojzápasovej absencii sa do zostavy "oceliarov" vrátil kapitán Michal Chovan a na víťazstve sa podieľal dvoma gólmi a asistenciou.

HC Mikron Nové Zámky vyhrali nad HC Slovan Bratislava 2:0

Novozámčania nastúpili už aj s obrancom Shawnom Lalondeom a útočníkom Romanom Karaffom, ktorého získali na hosťovanie z HC Košice.

Slovan prišiel na niekoľko týždňov o obrancu Acolatseho

Acolatse pôsobí na Slovensku od minulého roka a k belasým prišiel z Michaloviec.

Sýkora skóroval, štyria Slováci si pripísali po asistencii

Dalibor Dvorský (St. Louis Blues) prispel k víťazstvu Springfieldu nad Providece 4:2, v štyroch dueloch na "farme" má bilanciu 2+2.

Bokroš skončil na striedačke Trenčína

Šesťdesiatpäťročný Bokroš nahradil pred sezónou na pozícii kouča Milana Bartoviča, ktorý odišiel do Žiliny.,aktualizované

Slovan ťažil v Košiciach z presiloviek

Slovenské hokejové "El classico" prilákalo 8347 divákov, viac sa do zrekonštruovanej Steel arény nezmestilo.

Zvolenský kapitán Viedenský v prvom zápase sezóny doviedol tím k výhre

Odohral prvý duel v sezóne, zaznamenal dva kanadské body za dve asistencie, pričom prihrával už na úvodný gól mužstva.

Okuliar a Dvorský si pripísali po góle, Regenda mal dve asistencie

Okuliar si pripísal premiérový gól v súťaži za Charlotte, ktoré vyhralo 5:2 nad Clevelandom.

Slovan získal útočníka Ortegu. Bol o neho veľký záujem, vraví Havlíček

Ortega podpísal v novom pôsobisku zmluvu do konca sezóny 2024/2025.

Winnipeg má štvrté víťazstvo v sezóne

Traja hráči Jets si zapísali štyri kanadské body, Cole Perfetti dva góly a dve asistencie, Vladislav Namestnikov s Nealom Pionkom po góle a troch asistenciách.,aktualizované

Poprad na domácom ľade porazil Nové Zámky 5:3

Popradčania v prvej tretine dvakrát viedli po góloch Šoteka a Suchého, no hostia dokázali odpovedať zásluhou Kováča a Handlovského.,aktualizované

Slovan z východu odchádza s 3 bodmi: Nad Košicami zvíťazil 4:3

Prvýkrát v sezóne bolo v Steel aréne vypredané a v búrlivej atmosfére začali lepšie hostia, ktorí viedli gólom Martina Bakoša. ,aktualizované

Zvolen vyškolil Žilinu po výhre 7:2

V prvej tretine dominantní domáci išli do vedenia po sóle Hecla. Lenže hostia odpovedali 43 sekúnd pred prestávkou Koleničom, keď nezaváhal pred odkrytou bránkou.,aktualizované

Nitra doma podľahla Banskej Bystrici 2:3 pp

V predĺžení dala najskôr gól Nitra, ale zásah Bubelu arbitri po zhliadnutí videa neuznali pre kontakt útočiaceho hráča s brankárom. Hostia potom rozhodli 39 sekúnd pred koncom predĺženia. ,aktualizované

SÚHRN KOLA: Slovan uspel v šlágri, Zámčania ťahajú negatívnu sériu

V dueli tímov z dolnej časti tabuľky zdolal Liptovský Mikuláš súpera z Trenčína 3:2. Zvolen si zasa hladko poradil so Žilinou 7:2.

Liptovský Mikuláš porazil Trenčín 3:2

Hostia sa ujali vedenia v 4. minúte po presilovkom góle Ahla. Liptáci však odpovedali ešte v prvej tretine, keď sa v oslabení presadil Sukeľ.

Skalický zariadil triumf BK Mladá Boleslav nad Liberom 4:3

Zo Slovákov sa gólovo presadili Pavol Skalický, ktorý dal víťazný gól v súboji BK Mladá Boleslav s Libercom 4:3, za hostí skóroval Róbert Lantoši.

Spišská Nová Ves zvíťazila doma nad Michalovcami hladko 5:1

Hostia z Michaloviec viedli po úvodnej dvadsaťminútovke 1:0 gólom Michala Kabáča, no potom sa presadili už len domáci.

Košice posilnil Archambault, v minulej sezóne hral za Spišiakov

V lete prestúpil do českej extraligy, no v Plzni odohral len osem duelov s bilanciou 1+3.

Fehérváry zblokoval 7 striel, Lindgren: Je to zviera

Štyri body zaznamenal aj Panarinov spoluhráč Vincent Trocheck (1+3).,aktualizované

Banská Bystrica získala útočníka Valiguru ako náhradu za Jasenca

Valigura už hral v slovenskej extralige v drese Popradu a aj Liptovského Mikuláša, v ktorom začal uplynulú sezónu 2023/2024. V jej závere pôsobil v nižšej súťaži vo farbách Aquacity Pikes.

Murphy prestúpil zo Slovana do HK Poprad

Pre Murphyho bude Poprad piaty angažmán v Európe.

Brankár Oettinger podpísal 8-ročné predĺženie zmluvy s Dallasom Stars

Rovnaké zmluvné podmienky ako Oettinger dostal nedávno i iný gólman Jeremy Swayman z Bostonu Bruins.

Honzek sa zranil, Calgary bude chýbať minimálne týždeň

Honzek nastúpil v prebiehajúcej sezóne v štyroch stretnutiach, do kanadského bodovania sa nezapísal.

Krištof sa upísal do konca sezóny švajčiarskemu SCL Tigers

Klub reagoval angažovaním bronzového medailistu zo ZOH 2022 v Pekingu na absenciu Saku Mäenalanena a Seana Malonea.