Bystričania si vo štvrťfinále poradili so Spišskou N. Vsou 5:2

Na snímke radosť hokejistov Banskej Bystrice z prvého gólu v treťom zápase štvrťfinále play off hokejovej Tipos Extraligy medzi HK GROTTO Spišská Nová Ves a HC 05 Banská Bystrica, v Spišskej Novej Vsi 19. marca 2023. Foto: TASR - Veronika Mihaliková

Banská Bystrica začala v prvej tretine lepšie, keď po dvoch góloch Dávida Šoltésa viedla 2:0.

Spišská Nová Ves 19. marca (TASR) - Hokejisti Banskej Bystrice triumfovali v treťom štvrťfinálovom stretnutí play off Tipos extraligy na ľade Spišskej Novej Vsi 5:2. V sérii hranej na štyri víťazstvá sa dostali do vedenia 2:1. Štvrtý duel je na programe už v pondelok 20. marca opäť v Spišskej Novej Vsi.

Banská Bystrica začala v prvej tretine lepšie, keď po dvoch góloch Dávida Šoltésa viedla 2:0. Domáci však v 18. minúte znížili po zakončení Dalibora Bortňáka. Na začiatku druhej časti využili hostia vďaka Rastislavovi Gašparovi presilovú hru a dostali sa opäť do dvojgólového vedenia. Spišiaci za krátko znížili po teči kapitána Branislava Rapáča na 2:3. Bystrica však pridala v druhej tretine ešte dva góly, keď sa najprv presadil Kristoff Kontos a potom Alex Tamáši.

HK GROTTO Spišská Nová Ves – HC '05 Banská Bystrica 2:5 (1:2, 1:3, 0:0)
Góly: 18. Bortňák (Vandas), 27. Rapáč (Valach, Ulander) – 12. Šoltés (Ryczek, Kontos), 16. Šoltés (Ďatelinka, Kontos), 25. Gašpar (Bíreš, Bačik), 33. Kontos (Watling, Šoltés), 35. Tamáši (Gašpar, Kojo). Rozhodovali: D. Konc st., Stano – Stanzel, Jedlička, vylúčení: 6:2 na 2 min, navyše Belluš (Spišská Nová Ves) 10 min za nešportové správanie sa, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 4500 divákov.
Spišská Nová Ves: Melicherčík (35. Surák) – Ouellet-Beaudry, Romaňák, Ališauskas, Malina, Valach, Groch, Ulander – Rapáč, Bortňák, Vandas – Verbeek, Kerbashian, Majdan – LaPorte, Nellis, Réway – Belluš, Vartovník, Džugan
Banská Bystrica: Belányi – Luža, Bačik, Kojo, Ryczek, Ďatelinka, Cormier – Šoltés, Kontos, Watling – Gašpar, Tamáši, Výhonský – Urbánek, Bíreš, Sukeľ – Gabor, Sojka, Kabáč
/stav série: 1:2/

Rovnakým výsledkom skončil aj ďalší zápas

Hokejisti HC MIKRON Nové Zámky zvíťazili v treťom štvrťfinálovom stretnutí play off Tipos extraligy nad HKM Zvolen 5:2. V sérii hranej na štyri víťazstvá znižili na 1:2. Štvrtý duel je na programe v pondelok 20. marca opäť v Nových Zámkoch.

Domáci sa ujali vedenia v prvej tretine, keď sa v 8. minúte presadil Troy Loggins. V polovici duelu Nové Zámky zvýšili už na 3:0 po góloch Romana Faitha a Tomáša Mikúša. Zvolen však na konci druhej tretiny dokázal počas necelej minúty znížiť na 2:3. Na presný zásah Václava Stupku nadviazal využitou presilovou hrou Joel Messner. V 48. minúte strelou od modrej čiary dostal Robert Mamčics domácich do vedenia 4:2. V poslednej minúte zápasu ešte Tomáš Mikúš upravil strelou do prázdnej bránky na 5:2.

HC MIKRON Nové Zámky - HKM Zvolen 5:2 (1:0, 2:2, 2:0)
Góly: 8. Loggins (Johnson, Hatala), 27. Faith, 28. T. Mikúš (Jackson, Farley), 48. Mamčics (Ligas, Faith), 60. T. Mikúš (Farley) – 39. Stupka (Kubka, Hain), 40. Messner (Bondra). Rozhodovali: Crman, J. Konc ml. – Orolin, Kacej, vylúčení: 3:1 na 2 min, navyše: Csányi 5+DKZ (vrazenie na mantinel), presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 2901 divákov.
Nové Zámky: Kantor – Ligas, Mamčics, Chovan, Lee, Hatala, Roman, Laurenčík – Klempa, Johnson, Loggins – T. Mikúš, Jackson, Farley – Múčka, Ondrušek, Lapšanský – Števuliak, J. Mikúš, Faith
Zvolen: Paterson – Messner, Rauhauser, Mudrák, Hanna, Kubka, Hain, S. Barcík – Zuzin, Viedenský, Bondra – Sideroff, Huntebrinker, Hecl – Marcinek, Šiška, Csányi – Stupka, Fekiač, Jakúbek – A. Barcík