Liberec aj Pardubice víťazne, Lašák a Hudáček s čistými kontami

Ján Lašák Foto: TASR/Milan Kapusta

Trio slovenských hokejistov dopomohlo piatimi kanadskými bodmi k víťazstvu svojho tímu Vítkovice Steel na ľade Chomutova.

Třinec 4. februára (TASR) - Slovenský brankár Ján Lašák si pripísal pri svojom treťom štarte v drese Liberca po prestupe z Trenčína prvý shutout. V 46. kole českej extraligy zvíťazili "bieli tigri" doma nad Karlovými Varmi 2:0 a bodovo sa priblížili k účasti v baráži o play off. Rovnako úspešne si počínal aj Július Hudáček, ktorý doviedol Pardubice k víťazstvu na ľade Hradca Králové 1:0 po predĺžení 27 úspešnými zákrokmi.

Skúsený Lašák kryl všetkých 26 striel z hokejok hosťujúcich hráčov, Liberec si pripísal tri body po góloch Tomáša Urbana a Petra Vampolu. V tabuľke poskočil na desiatu priečku, ktorá ho posunie do baráže o účasť vo vyraďovacej časti sezóny.

Trio slovenských hokejistov dopomohlo piatimi kanadskými bodmi k víťazstvu svojho tímu Vítkovice Steel na ľade Chomutova. Dve asistencie Petra Húževku pri troch góloch "oceliarov" v prvej tretine vyhnali z bránky domácich Matúša Kostúra, pod vysoký triumf 8:3 sa v ďalšom priebehu podpísal Róbert Huna dvomi gólmi a asistenciou aj Karol Sloboda.

Slovenský gólman Kostúr kapituloval v úvodnej dvadsaťminútovke trikrát a miesto v bránke od druhého dejstva uvoľnil Martinovi Růžičkovi. Toho prekonal Rudolf Huna prvýkrát v 44. minúte, v závere zápasu následne uzavrel skóre na konečných 3:8. Asistenciu pri góle Ondřeja Romana z 32. minúty zaznamenal obranca Karol Sloboda. Tímu trénera Petra Oremusa, ktorý je asistentom Vladimíra Vůjteka pri reprezentačnom výbere Slovenska, patrí v tabuľke šiesta priečka zaisťujúca priamu účasť v play off.

Gól Juraja Valacha nepomohol Slavii Praha k bodovému zisku na ľade Zlína, kde "zošívaní" prehrali 2:4. Slovenský zadák sa zapísal do listiny strelcov v 55. minúte úspešným nahodením puku od modrej čiary.

Hokejisti Třinca zvíťazili v úvodnom utorňajšom zápase na domácom ľade nad Litvínovom 6:2. V bránke "oceliarov" dostal pred Petrom Hamerlíkom prednosť Šimon Hrubec, domáci si ziskom troch bodov upevnili postavenie na 4. priečke v tabuľke.

46. kolo - sumáre:

Oceláři Třinec - HC VERVA Litvínov 6:2 (1:0, 1:2, 4:0)
Góly: 3. Roth, 28. Nosek, 46. Galvas, 46. Růžička, 54. Růžička, 58. Orsava - 25. Hübl, 37. Lukeš

Piráti Chomutov - Vítkovice Steel 3:8 (0:3, 2:2, 1:3)
Góly: 28. Gajovský, 29. Jass, 45. Straka /M. KOSTÚR do 20. min 2 zákroky/- 14. Šedivý (HÚŽEVKA), 16. Šedivý (HÚŽEVKA), 20. Barinka, 32. Roman (SLOBODA), 35. Szturc, 44. HUNA, 52. Barinka, 59. HUNA

Škoda Plzeň - Kometa Brno 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)
Góly: 10. Vlasák - 20. Vodráček, 26. Hruška

PSG Zlín - Slavia Praha 4:2 (1:0, 1:0, 2:2)
Góly: 8. Honejsek, 34. Ondráček, 52. Holík, 60. Čajánek - 44. Tomica, 55. VALACH

Bíli Tigři Liberec - Energie Karlovy Vary 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Góly: 16. Urban, 24. Vampola /J. LAŠÁK za domácich 26 zákrokov/

Moutfield HK - ČSOB Pojišťovna Pardubice 0:1 pp (0:0, 0:0, 0:0 0:1)
Gól: 65. Radil /J. HUDÁČEK za hostí 27 zákrokov/

Sparta Praha - Rytíři Kladno 6:0 (4:0, 1:0, 1:0)
Góly: 5. Klimek, 7. Polášek, 13. Pilař, 20. Kubát, 38. Ton, 44. Kubár