Pondelok 29. apríl 2024Meniny má Lea

Daňov Winnipeg zdolal Nashville, Sekerov Edmonton nestačil na Arizonu

Marko Daňo (56) z Winnipegu Jets a Mattias Ekholm (14) z Nashville Predators počas zápasu zámorskej NHL 27. novembra 2016 vo Winnipegu. Foto: TASR/AP

Najlepší tím Pacifickej divízie Edmonton prehral s poslednou Arizonou, keď si jeho strelci vylámali zuby na brankárovi Mikeovi Smithovi.

Washington 28. novembra (TASR) - V šiestich zápasoch zámorskej NHL sa v noci na pondelok predstavili dvaja slovenskí hokejisti, ani jeden z nich však nebodoval. Winnipeg s Markom Daňom zdolal Nashville 3:0 a zastavil tak sériu piatich prehier, ktoré utŕžil na predošlom tripe. Edmonton s Andrejom Sekerom podľahol doma Arizone 1:2.

Jets uspeli najmä zásluhou brankára Connora Hellebuycka, ktorý pokryl všetkých 42 striel hráčov Nashvillu, z toho 20 v tretej tretine. Dosiahol tak druhý shutout v sezóne a štvrtý v profiligovej kariére. "Tryskáče" nasmeroval k triumfu v 36. minúte svojím premiérovým tohtosezónnym gólom Drew Stafford, poistky do prázdnej bránky pridali v závere Mark Scheifele a Adam Lowry. Winnipeg sa tak revanšoval "predátorom" za piatkovú prehru 1:5. "Myslím si, že to je pre nás extrémne dôležité víťazstvo z hľadiska toho, aby sa do šatne vrátili morálka a charakter. Môžeme si opäť budovať sebavedomie. Ani po sérii prehier nikto neprepadal panike, len sme sa potrebovali vrátiť k svojej osvedčenej hre. To sa nám dnes podarilo," vyslovil sa pre zámorské médiá hrdina Hellebuyck. "Aby ste prelomili trápenie, potrebujete niekedy, aby váš brankár spravil 40 zákrokov a dostal vás z toho," poznamenal kapitán Jets Blake Wheeler. Slovenský útočník Marko Daňo odohral vyše 13 minút, počas ktorých rozdal tri bodyčeky. Predators po predchádzajúcich troch víťazstvách vyšli tentoraz bodovo naprázdno. Nepomohol im ani kvalitný výkon brankára Juuseho Sarosa, fínsky nováčik pri svojom treťom profiligovom štarte pokryl 21 z 22 súperových striel.

Najlepší tím Pacifickej divízie Edmonton prehral s poslednou Arizonou, keď si jeho strelci vylámali zuby na brankárovi Mikeovi Smithovi. Ten chytil 41 striel domácich hráčov. "Kojoti" potvrdili, že to na Oilers vedia, keď súpera zdolali aj v noci na sobotu na domácom ľade (3:2 sn). Proti "olejárom" bodovali už v 25 zápasoch za sebou, pričom Smith si zlepšil svoju bilanciu proti Edmontonu na 15-1-1. Dva body vystrelil hosťom Jamie McGinn, ktorý v 57. minúte zlomil nerozhodný stav 1:1. Slovenský obranca Andrej Sekera absolvoval na ľade vyše 21 minút, pripísal si jeden strelecký pokus a plusový bod.

Hráči Ottawy zvíťazili na ľade newyorských Rangers 2:0 a uspeli vo štvrtom zápase v sérii. Čisté konto si v bránke hostí pripísal Craig Anderson s 33 zákrokmi. Skúsený brankár sa tešil z tretej nuly v sezóne a 36. v profiligovej kariére. Oba góly "senátorov" padli v druhom dejstve z hokejok Jeana-Gabriela Pageaua a Marka Stonea. Rangers prehrali už štvrtý domáci duel po sebe a prvýkrát v ročníku nestrelili ani gól. "Hostia nespravili ani jednu chybu a my sme nevyužili naše šance. Bez gólov sa nedá vyhrať," povzdychol si domáci center Derek Stepan. Útočník Ottawy Derick Brassard sa po prvý raz od letnej výmeny postavil proti bývalým spoluhráčom a v Madison Square Garden sa mu dostalo od domácich priaznivcov vrúcneho prijatia. "Som vďačný fanúšikom, že ocenili prácu, ktorú som tu počas štyroch rokov odviedol," vyjadril sa kanadský center.

Víťazný debut si v zámorskej súťaži odkrútil brankár Anthony Stolarz vo farbách Philadelphie. Flyers dopomohol 29 zákrokmi k domácemu triumfu 5:3 nad Calgary Flames. Krídelník "plameňov" Michael Frolík odohral jubilejný 600. zápas v NHL. Za Boston, ktorý uspel nad Tampou Bay 4:1, pre zdravotnú indispozíciu nenastúpil kapitán Zdeno Chára.

Florida premárnila dvojgólový náskok z prvej tretiny a prehrala v Caroline 2:3. To sa stalo osudným pre trénera "panterov" Gerarda Gallanta, ktorého po zápase vedenie klubu odvolalo z funkcie. Brankár Hurricanes Michael Leighton, ktorý dostal šancu pri zranení Švéda Eddieho Läcka, vychytal svoje prvé víťazstvo v NHL od 30. decembra 2010. Bol to jeho prvý štart v súťaži od 27. januára 2013.

NHL - sumáre:

BOSTON BRUINS - TAMPA BAY LIGHTNING 4:1 (0:0, 3:0, 1:1)
Góly: 23. Moore (C. Miller, Spooner), 33. Backes (Bergeron, Krug), 38. Hayes (Krejčí, Schaller), 50. Pastrňák (Krug, Marchand) - 58. Hedman (Nesterov, Point). Brankári: T. Rask - Bishop, strely na bránku: 30:31, 17.565 divákov.

WINNIPEG JETS - NASHVILLE PREDATORS 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Góly: 36. Stafford (Trouba, Chiarot), 60. Scheifele (Wheeler, Trouba), 60. Lowry. Brankári: Hellebuyck - Saros, strely na bránku: 24:42, 15.294 divákov.

EDMONTON OILERS - ARIZONA COYOTES 1:2 (0:1, 0:0, 1:1
Góly: 51. Lucic (McDavid, Draisaitl) - 17. Vrbata (Ekman-Larsson), 57. McGinn (Duclair, Dvorak). Brankári: Talbot - M. Smith, strely na bránku: 42:23, 18.347 divákov.

CAROLINA HURRICANES - FLORIDA PANTHERS 3:2 (0:2, 3:0, 0:0)
Góly: 26. Stalberg (Tennyson, Nestrašil), 28. Skinner (V. Rask, Leighton), 29. Ryan (Skinner) - 6. Marchessault (Jágr, Barkov), 10. Ekblad (Barkov). Brankári: Leighton - Reimer, strely na bránku: 27:33, 8124 divákov.

NEW YORK RANGERS - OTTAWA SENATORS 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)
Góly: 22. Pageau (Pyatt, Z. Smith), 37. Stone (Hoffman). Brankári: Raanta - Anderson, strely na bránku: 33:20, 18.006 divákov.

PHILADELPHIA FLYERS - CALGARY FLAMES 5:3 (1:1, 3:0, 1:2)
Góly: 18. Raffl (Voráček, MacDonald), 21. Voráček (Giroux, Simmonds), 28. VandeVelde (Ľubimov), 28. Simmonds (Cousins), 50. Ľubimov (Del Zotto, VandeVelde) - 8. Brodie (Backlund, Bennett), 49. Tkachuk (D. Hamilton, Giordano), 59. Chiasson (D. Hamilton, Brodie). Brankári: Stolarz - Johnson, strely na bránku: 43:32, 19.408 divákov.

Andrej Sekera (Edmonton) 21:39 0 0 0 +1 1 0
Marko Daňo (Winnipeg) 13:10 0 0 0 0 0 0