Fíni sa vďaka triumfu nad Francúzskom opäť vrátili na čelo A-skupiny

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Martin Baumann

Francúzi uzavrú svoje účinkovanie v A-skupine pondelňajším zápasom proti Veľkej Británii, ktorý bude zároveň priamym súbojom o zotrvanie v najvyššej kategórii.

Košice 20. mája (TASR) - Hokejisti Fínska potvrdili pozíciu favorita a v zápase košickej A-skupiny MS zdolali Francúzsko 3:0. Po trojbodovom víťazstve sú so 16 bodmi na čele skupiny. Francúzi majú naďalej iba jeden bod a patrí im 7. priečka.

Francúzi uzavrú svoje účinkovanie v A-skupine pondelňajším zápasom od 16.15 proti Veľkej Británii, ktorý bude zároveň priamym súbojom o zotrvanie v najvyššej kategórii. Fíni budú mať na potvrdenie prvej priečky utorňajší zápas proti Nemecku (od 12.15).

A-skupina (Košice):

Francúzsko - Fínsko 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Góly: 10. Kiviranta (Lindbohm, Tyrväinen), 22. Mikkola (Pesonen, Kaski), 53. Sallinen (Savinainen). Rozhodovali: Fraňo (ČR), Schukies (Nem.) - Dalton (V. Brit.), Šišlo (Rus.), vylúčení: 7:4 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0, 4682 divákov.

Francúzsko: Hardy - Dame-Malka, Hecquefeuille, Chakiachvilli, Thiry, Janil, Manavian, Crinon - Texier, Guttig, Rech - Bozon, Claireaux, Fleury - Treille, Valier, Bertrand - Perret, Ritz, Berthon - Di Dio Balsamo.

Fínsko: Lankinen - Ohtamaa, Lehtonen, Jokiharju, Lindbohm, Kaski, Mikkola, Hakanpää, Koivisto - Ojamäki, Ilomäki, Rajala - Kakko, Manninen, Pesonen - Kuusela, Sallinen, Savinainen - Anttila, Tyrväinen, Kiviranta

Od úvodu sa hralo pod taktovkou Fínov. Ich aktivitu podporila presilovka, Kivirantov teč Lindbohmovej strely však prišiel až po nej - 1:0. Severania napriek snahe nepridali v prvej tretine ďalší gól.

Francúzi v druhej časti lepšie korčuľovali, snažili sa eliminovať súpera, no Mikkola v 22. minúte upravil na 2:0. Favorit mal naďalej viac z hry, Di Dio Balsamo v ojedinelom protiútoku neprekvapil Lankinena.

Aj v tretej časti pridali Fíni jeden gól, na konečných 3:0 uzavrel po chybe francúzskej rozohrávky Sallinen.