Fínsko porazilo Bielorusko, obaja súperi majú na konte po šesť bodov

Bieloruský brankár Kevin Lalande na kolenách (vpravo) a obranca Vladimir Denisov reagujú po inkasovanom góle v zápase Fínsko - Bielorusko na MS 2014 v ľadovom hokeji v B-skupine v Minsku vo štvrtok 15. mája 2014. Foto: TASR/AP

Minsk 15. mája (TASR) - Hokejisti Fínska zvíťazili na MS v Minsku nad domácimi Bielorusmi 2:0 a v tabuľke B-skupiny majú na konte 6 bodov.

Rovnaký bodový súčet má aj ich súper. Brankár Fínov Rinne si okrem čistého konta pripísal aj asistenciu na víťaznom góle.

Fíni sa v piatok o 19.45 SELČ stretnú so Švajčiarmi, Bielorusi budú hrať v sobotu o 15.45 s Nemeckom.

Fínsky útočník Tommi Huhtala (uprostred), vpravo bieloruský obranca Nikolaj Stasenko v zápase Fínsko - Bielorusko na MS 2014 v ľadovom hokeji v B-skupine v Minsku vo štvrtok 15. mája 2014.

Fíni mohli otvoriť skóre už v 3. minúte, ale pri strele Palolu pomohla bieloruskému brankárovi žŕdka. Na opačnej strane si v 7. minúte Rinne poradil s pokusom Grabovského. V 17. minúte zakončil individuálnu akciu Kontiola a Fíni viedli 1:0.

Domáci sa v druhej tretine snažili o vyrovnanie, aktívny bol najmä prvý útok, no obrana Fínov odolávala.

Fínom sa aj v tretej tretine darilo držať tesný náskok a nič na ňom nezmenilo ani niekoľko presiloviek Bielorusov. Na konečných 2:0 napokon uzavrel pri bieloruskej hre bez brankára v poslednej minúte Kontiola.

B-skupina:

Fínsko - Bielorusko 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Góly: 17. Kontiola (Mäntylä, Rinne), 60. Kontiola (Lehterä). Rozhodcovia: Brüggemann (Nem.), Kaval (USA) – Dahmen (Švéd.), Lederer (ČR), vylúčení na 2 min.: 6:4, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 14.447 divákov.

Fínsko: Rinne – Hietanen, Mäntylä, Karalahti, Ohtamaa, Marttinen, Kivistö, Lajunen – Komarov, Kontiola, Lehterä – Salomäki, Jokinen, Pakarinen – Jormakka, Immonen, Huhtala – Sallinen, Savinainen, Wirtanen – Palola

Bielorusko: Lalande – Denisov, Jevenko, Korobov, Graborenko, Stasenko, Usenko, Gotovec – Stepanov, Grabovskij, Kaľužnyj – Platt, Stas, S. Kosticyn – Ugarov, A. Kosticyn, Kitarov – Koľcov, Volkov, Kovyršin – Jefimenko.