< sekcia Hokej

Hadamczik určil prvý český útok

Alois Hadamczik počas tréningu českého mužstva. Foto: TASR

Zloženie prvej útočnej formácie avizovali Česi už dlhší čas. Český výber čaká úvodný duel olympijského turnaja už v stredu proti silnému Švédsku.

Soči 11. februára (TASR) - Aj českí hokejoví reprezentanti majú na ZOH v Soči za sebou prvý spoločný tréning. Výber trénera Aloisa Hadamczika na rozdiel od ich súperov netrápia zranenia a tak sa v tréningovej hlave Ľadového paláca Boľšoj zišlo všetkých 25 hráčov.

Prvá a druhá útočná formácia

Zloženie prvej útočnej formácie avizovali Česi už dlhší čas. K ostrieľaným harcovníkom Jaromírovi Jágrovi (New Jersey) a Tomášovi Plekancovi z Montrealu zaradil kouč Hadamczik útočníka Romana Červenku, ktorý v KHL oblieka dres SKA Petrohrad. Druhý útok tvorí úderka z NHL - center Bostonu David Krejčí bude mať na krídlach Jakuba Voráčka z Philadelphie a Ondřeja Paláta z Tampy Bay.

Tretia a štvrtá útočná formácia

V tretej formácii nastúpi 42-ročný Petr Nedvěd s Patrikom Eliášom z New Jersey a washingtonským Martinom Eratom. Post stredného útočníka vo štvrtom útoku zaujme jeden z dvojice Martin Hanzal (Phoenix) - Jiří Novotný (Lev Praha). Ich krídelníci sú jasní, sú nimi ottawský Milan Michálek a Michael Frolík z Winnipegu. Ako štrnásty útočník bude pripravený zasiahnuť do hry Aleš Hemský z Edmontonu.

Obranné dvojice trénovali v zložení: Marek Židlický (New Jersey) - Zbyněk Michálek (Phoenix), Tomáš Kaberle (Kladno) - Michal Rozsíval (Chicago), Ladislav Šmíd (Calgary) - Radko Gudas (Tampa Bay), Michal Barinka (Vítkovice) - Lukáš Krajíček (Minsk).

Brankárska jednotka

O post brankárskej jednotky sa pobijú Ondřej Pavelec z Winnipegu a Jakub Kovář z Jekaterinburgu. Šance oboch odhadujú českí novinári ako absolútne vyrovnané.

Český výber čaká úvodný duel olympijského turnaja už v stredu proti silnému Švédsku.