< sekcia Hokej

Halák sa premiérovo predstaví v Zápase hviezd, nahradil Rinneho

Brankár New Yorku Islanders Jaroslav Halák Foto: TASR/AP

Halák sa s 23 víťazstvami drží v aktuálnej sezóne medzi trojicou najlepších brankárov NHL.

New York 15. januára (TASR) - Slovenský brankár Jaroslav Halák sa premiérovo v kariére predstaví v Zápase hviezd NHL. Opora NY Islanders sa v prestížnom stretnutí 25. januára v Columbuse objaví po zraneniach pôvodne nominovaných Pekku Rinneho z Nashvillu a Jimmyho Howarda z Detroitu. Okrem Haláka dodatočne povolali aj gólmana Marca-Andre Fleuryho z Pittsburghu, informoval oficiálny portál profiligy.

"Samozrejme, je to pre mňa veľká pocta. Som šťastný, že som sa dostal do Zápasu hviezd, čo je ale najmä zásluha celého tímu. Máme tu viacero chlapcov, ktorí by si zaslúžili hrať v dueli All Star. Potešil som sa, keď som sa dozvedel o pozvánke a verím, že si užijeme veľa zábavy," povedal Halák pre klubový web.

Halák sa s 23 víťazstvami drží v aktuálnej sezóne medzi trojicou najlepších brankárov NHL, štyrikrát si udržal čisté konto. Má priemer 2,22 inkasovaného gólu na zápas s percentuálnou úspešnosťou zákrokov 91,7. Aj vďaka jeho výkonom sú Islanders aktuálne na čele Východnej konferencie. Okrem neho bude v akcii počas All Star víkendu z tímu "ostrovanov" aj útočník John Tavares.

Rinne z Nashvillu má zranené koleno a vynechá minimálne tri zápasy svojho klubu v profilige. Zranil sa v utorňajšom dueli vo Vancouveri, keď doplatil na súboj útočníka Chrisa Higginsa s obrancom "predátorov" Antonom Volčenkovom a predčasne musel opustiť ľadovú plochu. Rinne je v tejto sezóne s 29 víťazstvami lídrom štatistík brankárov v celej NHL, s priemerom 1,96 gólu na zápas a percentuálnou úspešnosťou 93,1 figuruje na druhom mieste v súťaži. Mal to byť jeho prvý All Star zápas v kariére.

Brankárska opora Detroitu Howard bude po zranení na ľade Washingtonu nútene pauzovať možno až štyri týždne.