HC ´05 Banská Bystrica – HKM Zvolen 4:3 pp v 6. kole

Ilustračná snímka. Foto: TASR/SZĽH - Andrej Galica

Prvá tretina patrila Bystričanom, boli aktívnejší, čo pretavili do gólu už v tretej minúte.

Banská Bystrica 2. októbra (TASR) - Susedské derby Banská Bystrica - Zvolen v 6. kole Tipos extraligy zvládli lepšie domáci hokejisti, ktorí vyhrali 4:3 po predĺžení a svojho rivala zosadili z vedúcej pozície v tabuľke.

Prvá tretina patrila Bystričanom, boli aktívnejší, čo pretavili do gólu už v tretej minúte. Po Jendekovom natlčení sa pred bránku upratal vypichnutý puk Petríkom Výhonský. Hostia odpovedali v druhej tretine únikom Šišku v oslabení. Domáci to oplatili peknou akciou, na konci ktorej bol nepokrytý Troock pred bránkou – 2:1. Zvolen potom ťažil z početnej výhody, keď sa ujala strela Hannu spoza kruhov a v tretej tretine otočil stav po strele Sládka od modrej, keď puk tečoval Stupka. "Barani" však trinásť sekúnd pred koncom riadneho času vyrovnali v hre bez brankára zásluhou Kontosa a v predĺžení rozhodli individuálnym prienikom Troocka.

HC ´05 Banská Bystrica – HKM Zvolen 4:3 pp (1:0, 1:2, 1:1 – 1:0)

Góly: 3. Výhonský (D. Jendek, Björkung), 28. Troock (Kontos, R. Gašpar), 60. Kontos (Kabáč, Bíreš), 62. Troock – 22. Šiška (Marcinek, Hraško), 38. Hanna (Gropp, Sideroff), 46. Stupka (Sládok). Rozhodovali: D. Konc st., Fridrich – Synek, Gegáň. Vylúčená na dve min.: 3:3, presilovky: 0:1, oslabenia 0:1, diváci: 2811.

Banská Bystrica: Rahm – Björkung, Bačik, Luža, Holenda, Frídel, Ďatelinka, Ganz – Troock, Kontos, Kabáč – R. Gašpar, J. Sukeľ, G. Gabor – Urbánek, Tamáši, Kabáč – Výhonský, Sojka, D. Jendek

Zvolen: R. Petrík – Messner, Hain, Hanna, Mudrák, Hraško, Sládok, S. Barcík – Kašlík, Huntebrinker, Zuzin – Sideroff, Langkow, Hecl – Gropp, Šiška, Stupka – Marcinek, Viedenský, Csányi