TEL: HKM Zvolen prehral s HC Slovan Bratislava

Na snímke zľava Adam Helewka (Zvolen) a Milan Kytnár (Bratislava) počas 17. kola Tipos extraligy HKM Zvolen – HC Slovan Bratislava vo Zvolene v piatok 27. novembra 2020. Foto: TASR Ján Krošlák

V strednom dejstve hrozil najprv Slovan v presilovke, gólové príležitosti pred Rahmom nevyužili Zigo a Kundrík.

Zvolen 27. novembra (TASR) - Hokejisti HKM Zvolen prehrali v 17. kole Tipos extraligy so Slovanom Bratislava 2:3 po predĺžení a nájazdovom rosztrele.

HKM Zvolen – HC Slovan Bratislava 2:3 pp a sn (0:1, 1:1, 1:0 – 0:0, 0:1)

Góly: 40. Puliš (Stupka, Mikúš), 53. Mikúš (Puliš, R. Bondra) - 11. Harris (Štajnoch, Gašpar), 39. Ranford (Gašpar), 65. Ranford (rozh. sam. nájazd). Rozhodovali: Hronský, Műllner – Šefčík, J. Konc ml., vylúčení na 2 min: 5:6, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1, vyššie tresty: Harris (Slovan) 10 minút za vrazenie na mantinel, bez divákov.

Zostavy:

Zvolen: Rahm – Kubka, Hraško, Melancon, Ivan, Hatala, Betker, Meliško – Kelemen, Helewka, Stupka - Nuutinen, Zuzin, McPherson - Puliš, Mikúš, R. Bondra – Tibenský, Viedenský, Ďuriš

Slovan: Makarov – Sersen, Ališauskas, Bačík, Štajnoch, J. Valach, Lee, Maier – Ranford, Kytnár, Studenič – Kundrík, Bortňák, S. Petráš – Jendek, Urbánek, Zigo - Gašpar, Harris, O'Donnell

V prvej tretine boli lepší na ľade hostia. Mali pohyb, boli aktívnejší a vytvorili si aj viac šancí. Už v prvej minúte sa pekne natlačil pred bránku Ranford, ale Rahma nepokoril. Domáci mohli skórovať v dvoch presilovkách, v prvej mali dve dobré možnosti, najprv Mikúš mieril vedľa odkrytej bránky a potom Kelemen po preštrikovaní sa dopredu stroskotal na Makarovovi, ktorý sa po zranení vrátil medzi žrde. Slovanisti v hre piatich proti piatim dominovali a išli do vedenia po strele Štajnocha a pohotovej dorážke Harrisa. Tento hráč mohol skórovať aj v následnej presilovke a vyložené šance nevyužil ani ďalší legionár v bratislavskom tíme O'Donnell – a to až dvakrát. Domáci pohrozili Helewkom z dorážky, no skóre do prestávky nemenili.

V strednom dejstve hrozil najprv Slovan v presilovke, gólové príležitosti pred Rahmom nevyužili Zigo a Kundrík. Na opačnej strane už pri rovnovážnom počte mali dobré možnosti Bondra a Nuutinen. Hostia potom nevyužili presilovku a hra sa vyrovnala. Zvolen dokázal miestami zatlačiť súpera a v 29. minúte strieľal Melancon z pravej strany do žŕdky. Bratislavčania sa tiež vedeli dostať do šancí, Jendek neuspel zoči – voči gólmanovi HKM a v presilovke Harris mieril zblízka tesne vedľa. Góly padli v závere tretiny počas zvolenskej presilovky. Na 0:2 zvýšil po úniku a bekhendovom blafáku Ranford a na 1:2 potom znižoval z prečíslenia spomedzi kruhov Puliš, keď vymietol ľavý horný roh svätyne Makarova.

V poslednej dvadsaťminútovke si najprv zahrali oba tímy presilovky, v nich sme šance nevideli, hoci hostia mali tlak na rozdiel od domácich. Hralo sa dôrazne na oboch stranách, Zvolen sa snažil vyrovnať a mal k tomu blízko v 51. minúte, keď v početnej výhode nebezpečne zakončovali Stupka a McPherson. S pribúdajúcim záverom hrali Slovanisti viac takticky a nevyplatilo sa im to, pretože po nahodenom puku od modrej z hokejky Puliša sa ujal teč Mikúša vo vzduchu a bolo 2:2. Na konci riadneho hracieho času mali viac fyzických síl hráči spod Pustého hradu a mohli otočiť duel vo svoj prospech, veľkú šancu mal Stupka, Makarova zastúpil obetavý Štajnoch. Na opačnej strane však po veľkej chybe Mikúša nedokázal skórovať sám pred Rahmom Kytnár.

V predĺžení nebola núdza o gólové príležitosti na oboch stranách v hre troch proti trom, na domácej ich nevyužili Nuutinen a Helewka, na hosťujúcej v úniku Ranford. Rozhodnutie tak priniesli samostatné nájazdy a v nich zaznamenal víťazný zásah Ranford v štvrtej sérii, keď sa nik nepresadil z piatich zvolenských exekútorov.

Peter Oremus, tréner Zvolena: „Prišiel k nám kvalitný súper. Škoda, že sme nepridali rozdielový gól z presilovky, no stav 0:2 vyrovnať na 2:2 nie je vôbec špatné. . Treba si vážiť aj bod. Ja som hráčom povedal v šatni, že ich výkon bol veľmi dobrý. S ním som spokojný, aj keď je ešte vždy čo zlepšovať. V prvej tretine nám chýbal tlak do bránky a tiež krátke prihrávky. Škoda, že nám nepadol gól v predĺžení. Slovan hral dnes naozaj výborne.“

Roman Stantien, tréner Slovana Bratislava: „V prvej tretine sme mali viac šancí než domáci. Potom sa to od druhej tretiny vyrovnalo, v tretej tretine sme chceli naše vedenie udržať, ale inkasovali sme po teči gól na 2:2. V predĺžení mali domáci viac gólových šancí, podržal nás brankár Makarov. Chytal po celý zápas výborne, aj obrana fungovala dobre. Bolo to dnes aj o presnejšom zakončení, to nám chýbalo. Na môj vkus bolo aj veľa presiloviek a oslabení, čo nás vyvádzalo z rytmu.“