Jastrzebie po remíze s Nitrou triumfovalo vo Vyšehradskom pohári

Radosť hráčov GKS Jazstriebie po góle v prvom zápase finále Vyšehradského pohára v hokeji medzi HK Nitra a GKS Jastrzebie 8. januára 2020 v Nitre. Foto: TASR - Henrich Mišovič

Duel sa niesol v nervóznom duchu. Už prvej tretine boli diváci svedkami dvoch bitiek.

Jastrzebie 16. januára (TASR) - Hokejisti poľského tímu GKS Jastrzebie sa stali víťazmi Vyšehradského pohára. V štvrtkovom odvetnom stretnutí finále remizovali s Nitrou 2:2, a keďže u súpera zvíťazili 3:2, tešili sa z triumfu.

Vyšehradský pohár - 2. finále:

GKS Jastrzebie - HK Nitra 2:2
(0:0, 1:2, 1:0)

Góly: 40. Urbanowicz (Auvinen), 41. Kasperlík (Jaborník, Jossafov) - 23. Sloboda (Kubka), 32. Buček (Versteeg), vylúčení: 9:13, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0. Prvý zápas: 3:2, Jastrzebie triumfovalo v súťaži

Jastrzebie: Raszka - Górny, Matusik, Auvinen, Jaborník, Radzieńciak, Jass, Michałovski, Giminski - Wałega, Paś, Urbanowicz - Jossafov, Virtanen, Kasperlík - L. Nalewajka, Jarosz, R. Nalewajka - Pelaczyk, Wróbel
Nitra: Hanuljak - Pupák, M. Versteeg, Mezei, Morrison, S. Rácz, A. Sloboda, Kubka, Čaládi - Koyš, Kerbashian, Yellow Horn - Šiška, Kollár, Scheidl - Buček, Lušňák, Blackwater - Hrušík, Minárik, Csányi - Nemec

Duel sa niesol v nervóznom duchu. V prvej tretine diváci nemohli vidieť gól, no boli svedkami dvoch bitiek. Pri tej druhej putovalo na trestnú lavicu na oboch stranách po troch hráčoch. Po prvej zmene strán sa Nitrania začali viac sústrediť na hru a po góloch Adriána Slobodu a Samuela Bučeka v presilovke viedli v polovici zápasu 2:0. V tom čase tak mali na dosah celkový triumf v súťaži.

Lenže v úplnom závere druhej tretiny mal poľský tím k dispozícii presilovku piatich proti trom a Maciej Urbanowicz ju sekundu pred sirénou využil. Po príchode zo šatní navyše pokračovala početná výhoda o jedného hráča a v nej skóroval po prihrávke jediného Slováka v drese poľského družstva Henricha Jaborníka Čech Martin Kasperlík. Remízový výsledok Jastrzebie udržalo.