Štvrtok 25. apríl 2024Meniny má Marek

Slovan si napravil chuť po zbabranom zápase s SKA, Rigu zdolal 4:1

Hráč HC Slovan Bratislava Michal Vondrka sa raduje z gólu, vpravo Žiga Jeglič. Foto: TASR/Pavel Neubauer

Za Slovan postupne skórovali Bartovič, dvakrát Murley a Netík. Za lotyšský klub dokázal bodovať iba Skvorcov. Pozrite si všetky góly, ktoré v zápase padli.

Bratislava 8. októbra (TASR/Teraz.sk) - Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili v stredajšom zápase KHL na ľade lotyšského celku Dinamo Riga 4:1. Napravili si tak chuť po vysokej prehre v úvodnom stretnutí svojho druhého "tripu" prebiehajúceho ročníka s SKA Petrohrad 2:7. "Belasí" dosiahli siedme víťazstvo v trinástom zápase sezóny a s 21 bodmi figurujú na 7. mieste tabuľky Západnej konferencie.

Slovanisti od začiatku do konca kontrolovali priebeh zápasu. Po pomalšom začiatku prvej tretiny zvýšili v jej závere tempo a ujali sa vedenia. V 19. minúte využil Netíkovu prácu za bránkou kapitán Bartovič. Druhý gól pridal v 28. minúte po chybe domáceho brankára Murley. Riga síce znížila zásluhou Skvorcovsa, ale Murley pridal do konca druhej tretiny pri presilvke svoj druhý presný zásah v stretnutí. Gólovú bodku za stretnutím dal v 54. minúte Netík.

"Belasí" zakončia druhý "trip" na súperových klziskách v piatok v bieloruskom Minsku, kde ich o 18.00 h privíta domáce Dinamo. Najbližší domáci duel ich čaká v nedeľu 12. októbra proti fínskemu nováčikovi súťaže Jokeritu Helsinki (17.00 h).

Dinamo Riga - Slovan Bratislava 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)

Góly: 31. Skvorcovs (Saulietis) - 19. Bartovič (Netík), 28. Murley, 34. Murley (Starosta, Nagy), 54. Netík (Bartovič). Rozhodcovia: Björk, Gofman - Birin, Šeljanin, vylúčenia: 1:6, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 3550 divákov.

Dinamo Riga: Sedláček - Pujacs, Genoway, Porejs, Sotnieks, Cibulskis, Jerofejevs, Grinbergs - Indrašis, Cipulis, Darzinš - M. Redlihs, Bičevskis, Meija - Videll, Ščastlivyj, Bukarts - Skvorcovs, Upitis, Saulietis - Jelisejevs

Slovan Bratislava: Backlund - Sersen, Baranka, Štajnoch, Sigalet, Foster, Starosta, Brejčák - Nagy, Murley, Vondrka - Netík, Surový, Bartovič - Jeglič, Tičar, White - Šťastný, Bližňák, Lunter

1. tretina

Úvod duelu nemal príliš vysoké tempo a tímy sa len pomaly dostávali do šancí. Prvú vážnejšiu si vytvorili hostia v 5. minúte, keď Netík po prečíslení dvoch na jedného z ľavého kruhu vyskúšal brankára Sedláčeka. V ďalšom priebehu sa domáci hokejisti snažili tvoriť hru, veľa im to však neprinieslo. Slovan umne bránil stredné pásmo a tak sa Riga pred súperovu bránku takmer nedostala. Zápas nabral tempo až v posledných piatich minútach tretiny, keď Slovan otvoril hru a vyrazil na Sedláčekovu bránku. Prvú veľkú šancu si vypracovali jeho hráči v 15. minúte. Najprv sa snažili pretlačiť puk do siete Šťastný s Bližňákom. Krátko po nich neuspel ani Murley po peknej a rýchlej akcii v strednom pásme. Následne prišla chvíľka Rigy. Videll sa efektne zbavil obrancu a jeho štipľavá strela prepadla za Backlunda, no všetko zachránil Štajnoch, ktorý upratal puk pod ležiaceho brankára. V 19. minúte sa dočkali hostia. Netík predviedol dôraz aj prehľad, keď za bránkou vybojoval puk, okamžite ho prihral medzi kruhy Bartovičovi a na jeho presnú strelu bol už Sedláček prikrátky - 0:1.

2. tretina

Archívne foto
Do druhej časti naskočili aktívnejšie domáci hráči a po niečo vyše minúte si vypracovali dobrú šancu Bičevskis s Meijom, no gólman Slovana si s ňou poradil. Backlund zlikvidoval aj strelu Cipulisa a ustál aj prvú presilovku Dinama. V 28. minúte udreli opäť hostia, k čomu vo veľkej miere prispel domáci brankár. Sedláček vykorčuľoval za bránku, no puk rozohral iba na hokeju Murleyho a ten pri tutovke nezaváhal - 0:2. Dvojgólový náskok však hosťom nevydržal ani tri minúty. Pri avizovanom vylúčení Bližňáka sa Skvorcovs obtočil poza bránku a zasunul puk za Backlundov chrbát - 1:2. Krátko potom išiel na trestnú aj Nagy a "belasí" sa museli opäť brániť v štyroch. Domáci si vypracovali tlak a zavreli súpera v pásme, strely Pujacsa a M. Redlihsa si však cestu do siete nenašli. Naopak, slovanisti svoju jedinú početnú výhodu v zápase, ktorá prišla v 34. minúte, zužitkovali na tretí gól. Starosta vypálil od modrej, Sedláček jeho strelu vyrazil iba pred seba, puk si spracoval voľný Murley a zvýšil opäť na dvojgólový rozdiel.

3. tretina

"Belasí" nastúpili do tretieho dejstva plne koncentrovaní. Hostia sa sústredili na defenzívu, výborne bránili stredné pásmo a vyrážali aj do nebezpečných protiútokov. Domáci sa snažili zmeniť priebeh duelu a ešte sa pobiť o body, no za prvých desať minút tretiny sa ani nedostali k poriadnej strele. Nejaké prišli až počas vylúčenia Surového, ale ani tie nenarobili Backlundovi problémy. Naopak, Sedláček musel riešiť pokusy Bartoviča, Vondrku, či Jegliča. V 54. minúte však opäť inkasoval. Bartovič posunul do šance Netíkovi a ten na dvakrát upravil na konečných 4:1 pre Slovan.

Petri Matikainen, tréner Slovana (hcslovan.sk): "Po prehre na ľade SKA Petrohrad a chybách v defenzíve sme počas včerajšieho voľného dňa tvrdo pracovali a veľmi dobre sa pripravili na zápas s Dinamom. Povedali sme si s hráčmi, ako chceme dnes hrať a to sme aj dodržali. Som veľmi rád, že sme dnes v Rige uspeli a získali tri body. Hrali sme dobre ako tím, s naším výkonom som spokojný."