LEV Praha vyhral nad Doneckom 3:2 pp a vedie 2:1 na zápasy

Rozhodujúci gól dal v 74. minúte Michal Řepík, ktorý bol paradoxne v predĺžení dvakrát na trestnej lavici.

Moskva 23. marca (TASR) - Hokejisti Lokomotivu Jaroslavľ zvíťazili v nedeľňajšom stretnutí play-off KHL nad SKA Petrohrad 4:1 a v semifinálovej sérii Západnej konferencie vedú 2:1 na zápasy.

V ďalšej semifinálovej sérii tejto konferencie sa ujali vedenia 2:1 na zápasy hokejisti Levu Praha, ktorí v prvom z dvoch stretnutí v bratislavskej Slovnaft aréne zvíťazili nad Donbassom Doneck 3:2 po predĺžení. Po piatkovom rekordnom maratóne v holešovickej hale, v ktorom sa rozhodlo až po 127 minútach, sa opäť čakalo na rozhodnutie až v nadstavenom čase. Rozhodujúci gól dal v 74. minúte Michal Řepík, ktorý bol paradoxne v predĺžení dvakrát na trestnej lavici. Pri druhom návrate na ľad vypálil z hranice kruhov a zariadil výhru pražského tímu. V drese ukrajinského tímu zaznamenal jednu asistenciu slovenský obranca Peter Podhradský.

Sumáre play off KHL - 3. zápasy semifinále Západnej konferencie:

Lokomotiv Jaroslavľ - SKA Petrohrad 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)
Góly: 25. Kartajev, 38. Averin, 50. Plotnikov, 59. Konkov - 27. Červenka
/stav série 2:1/

Donbass Doneck - LEV Praha 2:3 pp (1:0, 1:2, 0:0 - 0:1)
Góly: 12. Dadonov (PODHRADSKÝ), 29. Beluchin - 28. Kapanen, 39. Vrána, 74. Řepík